czwartek, 14 lipca 2011

Avangarda - sesje

Serdecznie zapraszamy na nasze sesje! Oprócz opisanych tutaj może zdarzyć się też oczywiście jakaś spontaniczna.

Dziedzictwo Imperium: Moc Żądz
Liczba Graczy: 2-5
Przygoda nie wymaga żadnej wiedzy o systemie i świecie
Temat przewodni: renesansowy romans (preferowana drużyna płciowo mieszana)
5 h
Miłość w Imperium to nie gra dla ludzi o słabym sercu. Wymaga sprytu, cierpliwości i roztropności. Zdobycie serca dobrze urodzonej damy stanowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy o jej względy stara się kilku jeszcze konkurentów. Bo miłość to nie sport indywidualny. Gdy w grę wchodzą żądze, magia i pieniądze, stawki stają się nad wyraz wysokie.
Piękna dama, kawalerowie ze wszystkich możnych Rodów Imperium a w tle polityka, wielkie pieniądze i sekrety, które lepiej zamieść pod dywan. Czasy rycerskich romansów minęły. Nadeszła epoka zręcznych dworzan i przebiegłych książąt. Czy poradzicie sobie z renesansową miłością? Uczuciem walczącym z polityczną kalkulacją? Starymi przysięgami i mrocznymi klątwami? Przekonajmy się.

Dziedzictwo Imperium: Żółta Róża
Liczba Graczy: 2-4
Przygoda wprowadzająca do Dziedzictwa Imperium
Znajomość mechaniki nie jest wymagana
Temat przewodni: tajemnica
5 h
Massimo Kradseros ma wszystko. Jest potężnym adeptem mistycznych mocy, znanym w całej krainie. W jego ręku znajduje się bajeczne bogactwo, otaczają go prestiż i szacunek. Mimo wieku jest wciąż przystojny, czarujący, pełen energii. Rzekłoby się: człowiek, który wygrał w grze swego życia. A jednak jedna skrzynka z czarnego, polerowanego drewna może nagle wszystko zmienić.
Co znaczy żółta róża? Co może przerazić najpotężniejszego maga w krainie? Jaki mroczny sekret kryje się w przeszłości Kradserosa? Kilka osób, które goszczą pewnego jesiennego wieczora w jego posiadłości wkrótce będzie mogło poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Dziedzictwo Imperium: Białe Złoto
Liczba Graczy 2-4
Przygoda wprowadzająca do Dziedzictwa Imperium
Znajomość mechaniki nie jest wymagana
5 h
Temat przewodni: prezentacja klimatu świata
Podróże z północy na południe Imperium są długie i uciążliwe, ale czasem konieczne. Spośród nielicznych szlaków, którymi z ziem okupowanych przez Biora można przedostać się do księstw Laion, jeden przebiega przez niewielki rzeczny port Torque. Miasteczko to wiele ucierpiało w czasie Końca Świata. Życie w cieniu Gór Zmierzchu jest szczególnie ciężkie. Ci, których los zaniesie w te okolice wkrótce przekonają się, że ludzi łatwo zachęcić tu do nienawiści. Nie potrzeba do tego złota, pokus czy używek. Starczy coś dużo drobniejszego.

Dziedzictwo Imperium: Odwaga
Liczba Graczy 1-3
Znajomość mechaniki nie jest wymagana
5 h
Temat przewodni: spotkanie z Mrokiem
Ludzie boją się potworów. Zawsze się ich lękali. Nienaturalne kształty przemykające się wśród cieni zawsze wywoływały dreszcz niepokoju. Nocą, przy bladym świetle gwiazd zagubieni wędrowcy szukali schronienia przy ogniu. Ucieczka przed Mrokiem nigdy nie okazuje się tak prosta. Nawet w otoczeniu przyjaciół, za murami i w świetle dnia nie możesz czuć się bezpiecznie. Zło może bowiem wniknąć w serce każdego z nas. Jeśli nie wykażesz się czujnością, nie odróżnisz na czas człowieka od potwora.
Na zachodzie Imperium, u podnóża Gór Zmierzchu w pobliżu niewielkiej wioski znaleziono cenne kruszce. Kto odważny, ten może zdobyć fortunę. Jednak będzie musiał zapuścić się między mroczne zbocza, powstałe w Końcu Świata. Zmierzyć się z potworami, żadnymi bogactwa ludźmi i własnym strachem. Masz dość wiary, by pokonać własne słabości? Dość odwagi, by ruszyć w Góry Zmierzchu i zmierzyć się z Twoim przeznaczeniem?

Dziedzictwo Imperium: Gospoda na krańcu świata
Rafał Pośnik

4 h
3-4 Graczy
Gospoda na skrzyżowaniu dróg imperium została odcięta od świata przez śnieg zawieruchę i mgłę. Spokojna kotlina przyjmuje wędrowców którzy muszą się schronić przed niszczycielskim żywiołem. Karczma wypełniona podróżnymi, gdzie przebywa zbyt wiele nacji na zbyt małej przestrzeni jest teatrem na którym Wasi bohaterowie mogą wstąpić na karty i szlaki Imperium. Smętne cienie Gór Zmierzchu odbijają się na śniegu… Czy jesteście gotowi stawić czoło życiu w Imperium?
Ta przygoda ma przede wszystkim wprowadzić Was w mechanikę Dziedzictwa Imperium

Dziedzictwo Imperium: Zgon w zamkniętym pokoju
Rafał Pośnik

4 h
2-4 Graczy

Czemu umarł Jean Paul Cozzini, człowiek wielkich zasług dla Kultu, Monsetgur, całego Imperium?
Opiekun Księgi Kultu Pięciu Bogów Jaen Paul Cozzini wyzionął ducha tej nocy w swej pracowni. Umarł w zamkniętym pokoju i to zaniepokoiło wszystkich ważnych Graczy w Monstegur. Gra jest wszystkim na ziemiach Laion. Ludzie są jak pionki na wielkiej szachownicy, a ktoś postanowił zabić Hetmana… ale czy aby na pewno? Cozzini był już nie młody, cieszył się jednak łaska bogów, być może stało się  to co było nieuniknione. Książę Trenton będzie musiał się pogodzić z utratą przyjaciela i powiernika. Budzi się  nowy dzień, wstaje świt, a ludzie Mroku i Światłą musza rozwiązać tę tajemnice. Czas na nikogo nie będzie czekał. Tak to bywa w Grze. Czemu umarł Cozzini?

Dziedzictwo Imperium: Nagła sprawa, Mr. Nowell
Rafał Pośnik

4 h
2-4 Graczy

 Cóż byliście kiedyś w wierzy Maga? No może to nie wieża ale na pewno właścicielem lokalu jest Mag. Byliście kiedyś zamknięci w takim skarbcu, dziwów i cudowności oraz bardzo niebezpiecznych rzeczy. No cóż biedny Pan Nowell, ma pod opieką grupkę petentów, gdyż Pan musiał udać się na spotkanie. Sprawy Gentelmen-ów. Nie dotyczą służby jak mawia jego ojciec. Niestety Mag zamknął dom na cztery spusty. A coś trzeba zrobić z gośćmi, niedługo zaczną się niepokoić. Chodzić o zgrozo po całym mieszkaniu. Dotykać rzeczy chlebodawcy. Panie Nowell, każdemu się spieszy, każdy uważa, że jego sprawa jest nie cierpiąca zwłoki, a  Mistrz  Euthataros wybył. Oj to będzie kolejny długi dzień służby, a bohaterowie nie należą do najspokojniejszej grupy ludzi, oj na pewno nie.


Dziedzictwo Imperium: Kings of Old Ways
Rafał Pośnik
3-4 h
3-5 Graczy

Nowe pieśni powstają. Opowiadają o starych stworzeniach. Słychać pieśni bardów o Panu Kruków.  W słowach ukryta jest groźba. Zbyt podobna  do opowieści, które mówi się tylko by nie zostały zapomniane. O bogach Górali, tak okrutnych i przerażających, że zostali zabici przez wolę Wzgórz. Teraz Wzgórz już nie ma, a Oni powracają. Przeklęci zdrajcy pradawnych zwyczajów. Wzgórzanie wydają się odpowiedzialni. Wzgórza ich odrzuciły. Na mój honor i życie nie Pozwolę. Za Wzgórza.
Stara wiara wydaje się odradzać w Imperium, słychać iż dawni Królowie tych Ziem powrócili.   Słychać opowieści o istocie której nie widziano na tych ziemiach od wieków. Jej pobratymcy zostali oni wybici przez przodków Górskich Klanów. Pojawiła się na przeklętej ziemi w Cieniu Gór Zmierzchu. W krainie gdzie leży teraz Księstwo Wzgórz. Zbuntowana prowincja Biora. Takie wydarzenia nigdy nie wróżą nic dobrego.
Sesja specjalnie dla Avangardy, gdzie pokazujemy nowe materiały jeszcze nie opublikowane i włączone do głównego settingu, Dziedzictwa Imperium. Mistyczne poszukiwania, oprawione odrobiną grozy  w krainie gdzie ponure zamki pochłonięte są przez mgłę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz