niedziela, 18 listopada 2012

Dziedzictwo Imperium na Falkonie II

Dzisiaj atrakcje przygotowane przez Rafała Pośnika. Kto brał udział w naszych sesjach przez ostatnie trzy lata, ten go dobrze zna. Prowadzi mroczne sesje, w których rzeczy nie są zwykle tym, czy się wydają, a śmierć czyha tuż za rogiem. Na Falkonie będziecie mogli zapuścić się w niebezpieczne zakątki Imperium, grając w jedną z proponowanych przez niego przygód, oraz odwiedzić jego warsztaty. Oto, co przygotował:


Prelekcja:
Mity, archetypy, historie
Sobota 10-12

Think-tank. Słuchajcie, zawsze pasjonowały mnie historie i motywy, które napędzają scenariusze. Pomysł jest bardzo prosty: zamykamy dziesięciu Mistrzów Gry w jednym pokoju. Dodajemy do nich pięciu graczy. Umiemy gadać o tym godzinami. Ale ta dyskusja może nam coś przyniesie. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, co warto prowadzić, jakie historie są poczytne, jak je adaptować do scenariuszy, a jakich oczekują gracze. Poznamy Wasze sny i marzenia i przekujemy je w historie. Opowieści warte opowiedzenia. Takie, o których można powiedzieć, że są kanonem. Adaptowalne do wszystkich systemów.
Postaramy się dowiedzieć, czym jest dobra historia. Zapraszamy do dzielenia się uwagami.

Sesje
Demon
Rafał Pośnik
Na pustkowiach pojawił się demon. Jeden - a to już bardzo źle. Ludzkość dopiero co zaczęła podnosić się z upadku, a już piętnaście lat po końcu świata możemy znaleźć się w obliczu nowej inwazji demonów na Stworzenie. Już samo pojawienie się demona spowodowało występowanie anomalii. Nie można pozwolić, by przeżył. Wielu bohaterów zginie, oddając życie za lepsze jutro, jednak to zwycięstwo świadczyć będzie o naszej sile i naszym duchu. Czas na zemstę ludzi. Czas na krew. Demony są potężne i przebiegłe, sprytne i całkowicie pozbawione dobroci. Ich cel to niszczyć i podbijać – ale my nie pozwolimy rzucić się na kolana.
Nigdy więcej.

Nagła sprawa, Mr. Nowell
Byliście kiedyś w wieży Maga? Może to nie całkiem wieża, ale na pewno właścicielem lokalu jest Mag. Byliście kiedyś zamknięci w takim skarbcu dziwów i cudowności oraz bardzo niebezpiecznych rzeczy? No cóż, biedny pan Nowell ma pod opieką grupkę petentów, gdyż Mistrz musiał udać się na spotkanie. Sprawy dżentelmenów. Nie dotyczą służby, jak mawiał jego ojciec. Niestety Mag zamknął dom na cztery spusty. A coś trzeba zrobić z gośćmi, niedługo zaczną się niepokoić... Chodzić, o zgrozo, po całym mieszkaniu i dotykać rzeczy chlebodawcy.
Panie Nowell, każdemu się spieszy, każdy uważa, że jego sprawa nie cierpi zwłoki, a Mistrz Euthataros wybył. Oj, to będzie kolejny długi dzień służby, a bohaterowie nie należą do spokojnych ludzi...

Dziecko
Co by się stało, gdyby Twoje dziecko miało być przeklęte? Corectorzy nie zawsze odnoszą sukces. Świecki zakon Kultu czasem przybywa za późno.
Urodzi się Demon. Wszystkie znaki mówią jasno. Weronika de Saint powije potwora. Będzie to bękart. Coś ją posiadło w Święto Śmierci. Minęło dziewięć miesięcy i liście zaczynają opadać z drzew. Czy jest to zapowiedz końca? Sprawa byłaby prosta, gdyby przyszła matka oszalała, tak się jednak nie stało - pozostała przy zdrowych zmysłach. Zabicie dziecka to grzech. Niezabicie Demona to… nieroztropność. Wioska nieopodal Leate zawrze jeszcze tej nocy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz