czwartek, 1 sierpnia 2013

Nie tylko granie na Polconie - część pierwsza

LARPy i sesje będą główną treścią naszego programu na Polcon. Oprócz niego przygotowaliśmy też kilka punktów nieco mniej interaktywnych. Zapraszamy na nie serdecznie. W tym tygodniu część pierwsza, za tydzień kilka nowości, które Was z pewnością mile zaskoczą.


Wprowadzenie do uniwersum Dziedzictwa Imperium
Renesans. Fantasy. Postapokalipsa.
Wchodzące w wiek Odrodzenia ziemie ludzi zostały rozerwane magicznym kataklizmem. Zamiast wieku wielkich odkryć zaczęły się czasy wojen o ocalałe krainy i surowce. Artyści, wynalazcy i humaniści wchodzą w świat niepokojów i zdrad. Czy spryt godny Machiavellego czy geniusz na miarę Leonarda starczą w starciu z elfami legionami czy potęgą demonów?
Przed Wami ukażą się wkrótce trzy oblicza tego świata. Poznacie go z punktu widzenia szlachty i dworów, banitów i kondotierów a w końcu odkrywców i podróżników. Walka o władzę, gorzki smak bohaterstwo i eksploracja  nieznanych krain to wielkie tematy Renesansu. O nich i o naszych planach dowiecie się na tej prelekcji. Poznacie też nietypowy świat oraz mechanikę, która daje Graczom duży wpływ na rozgrywkę i koncentruje fabułę na historiach postaci.
Intrygi. Zdrady. Trudne wybory.

Renesans RPGowy
Gier fabularnych jest coraz więcej a polski rynek rośnie i rozwija się. Wśród nich pojawiła się wyrazista nisza: systemy osadzone w realiach szeroko rozumianego Renesansu. Nie czasów szlachetnych rycerzy ani opowieści płaszcza i szpady, a Odrodzenia: wynalazków Leonarda da Vinci, sztuki Michała Anioła i intryg Machiavellego. Coraz więcej członków mają internetowe społeczności Crystalicum, Dziedzictwa Imperium i zagranicznych gier osadzonych w takich realiach. Drugą młodość przeżywa Warhammer, który w końcu wisi gdzieś między późnym gotykiem a epoką Odrodzeniem.
W ramach tej prelekcji porozmawiamy o tematach na renesansowe granie. Pojawią się pomysły na sesje. Omówimy krótko dostępne na rynku systemy i ich specjalności. W końcu ja powiem Wam, dlaczego uważam Renesans za świetną inspirację dla RPG, nie tylko w tych grach. Potem zaś pogadamy o Waszych doświadczeniach.

Konkurs Dziedzictwa Imperium
Uniwersum Dziedzictwa Imperium żyje już od kilku lat. Są już doświadczeni wędrowcy, którzy odwiedzili dziesiątki sesji i LARPów w tym świecie. Wielu jedynie o nim słyszało. Jednych i drugich zapraszamy do naszej sali. Proponujemy Wam zabawę, w której wcześniejsze spotkanie z naszą grą może okazać się atutem, ale też balastem. Czasem czysty umysł może wygrać z długim doświadczeniem.
Konkurs jest otwarty dla wszystkich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz