czwartek, 11 września 2014

Przykładowe postaci: Gabrielle de Lormont

Koncept
Gabrielle dobiega dziś czterdziestki. To zamożna i szanowana wdowa. Jest przywódczynią  i sercem swojej rodziny. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, ze to ona jest głową familii. To do niej przybywają krewni z najdalszych krańców Imperium po radę i instrukcje. Ona decyduje o przyszłości i dobrobycie de Lormontów. Jednak nie zawsze tak było.

Urodziła się w czasach spokoju przed największą burzą w historii. Dzieciństwo spędziła w bogatym i pięknym Combrai. Pokój miał się już ku końcowi gdy jej rodzina sprzymierzyła się z potężnym domem de Lormont. Warunkiem porozumienia był ślub piętnastoletniej Gabrielle z potężnym Rupertem de Lormont. Ten czterdziestoletni lord znany był jako budzący respekt przywódca i doświadczony polityk. Dla młodej panny był tylko obrzydliwym starcem. W drodze do jego majątku w Avignionet uciekała dwa razy. W końcu jednak została doprowadzona pod strażą do świątyni. Widząc strapioną matkę i gniewnego ojca, w końcu skapitulowała.

Stary de Lormont okazał się cierpliwym mężem. Dla niego małżeństwo miało przede wszystkim wymiar polityczny, ale żonę traktował z sympatią pomieszaną z rozbawieniem. Nigdy nie połączyła ich prawdziwa miłość, ale z czasem zbudowali silną i stabilną przyjaźń. Dla aranżowanego małżeństwa była to wystarczająco solidna podstawa. Silna duchem dziewczyna i mądry wiekiem mężczyzna znaleźli język porozumienia. Gdy Rupert wyruszał na Wojnę Ostateczną, Gabrielle była już drugi raz brzemienna. Starzejący się oficer korzystał ze zbieranych przez lata przysług by móc każdego roku choć miesiąc spędzić w domu. Trzecie dziecko urodziło się Lormontom tuż po Końcu Świata, pół roku po tym jak Rupert ruszył ponownie na front pod Szaneh.

Chaos tego okresu sprawił, że wiele miesięcy nie wiadomo było, jaki był los spotkał walczących na froncie. W końcu jednak stało się jasne, że rodzina nie ma przywódcy. Gabrielle wiedziała, że dla dobra swoich dzieci musi działać. Przejęcie władzy przez niespełna trzydziestoletnią wdowę nie było łatwe. Byli kuzyni, łasi na majątek Ruperta. Była krewka przeorysza, gotowa zagarnąć ziemie dla klasztoru. Były nadęte stare panny, które chciały wykorzystać młodą wdowę w swoich gierkach. W końcu wrogowie poległego męża podnieśli głowy i trzeba było radzić sobie z zajazdami, intrygami i pozwami. Nowa lady de Lormont przetrwała to wszystko. Stała się panią na włościach i niepodważalną władczynią całej familii.

Dziś Gabrielle jest potężną avignionecką szlachcianką. Ma potężne zaplecze w postaci licznej rodziny, dorosłych syna i córki oraz sporego majątku. Po latach walki o swoją pozycję może nareszcie zacząć realizować własne plany i ambicje. Kto wie, może nawet znajdzie sobie młodego męża?

Dziedzictwa
Pani de Lormont to prawdziwa matka dla swojej wielkiej rodziny. Jej najważniejszym Dziedzictwem są oczywiście Koligacje. Dzięki nim może wprowadzać na sesji swoich krewnych i pociotków oraz uzyskiwać różnego rodzaju przysługi z ich strony (2 punkty Zaufania za przychylnego członka rodziny). Ten aspekt postaci wzmacnia jeszcze Wada Podopieczni – konieczność utrzymywania trójki prawie samodzielnych dzieci i starej ciotki. Jako posiadaczka własnej domeny Gabrielle dysponuje Majątkiem. Jej dworek znajduje się na wzgórzu opodal sporego rzecznego portu. Lormontowie wznieśli w nim i sponsorują świątynie, pod którą znajdują się rodzinne krypty. Opodal znajduje się kamieniołom, ważny dla książęcych planów budowy sieci fortyfikacji na południu. Posiadłość ta przynosi spore dochody. Przede wszystkim pozwala wprowadzać za 1 punkt Zaufania służbę, poddanych czy zaprzyjaźnionego kapłana. Siłą pani de Lormont są setki stojących za nią ludzi.

Uśpione Dziedzictwa ukazują możliwe losy rodziny. Gabrielle przez korzystne małżeństwo może skoligacić familię z rodziną książęcą (Szlachectwo). Złe decyzje mogą zaś doprowadzić do wendetty (Zapiekła zemsta). Charyzmatyczna Lajonitka może rozwinąć swoje zdolności przywódcze do nadprzyrodzonego poziomu (Krew Lwa). W obronie swojej rodziny może zaś ukazać pazur, okazując się prawdziwą niepokonaną Lwicą (Krzyżowiec). Jedno jest pewne: każdy krok na tej drodze będzie miał wpływ na wszystkich jej krewnych.

Umiejętności i specjalne zdolności
Gabrielle jest osobą niezwykle doświadczoną i wszechstronną. Świetnie jeździ konno, potrafi się odnaleźć świetnie na książęcym dworze ale też w głuszy. Zna się na opatrywaniu ran i ziołach oraz opiece nad zwierzętami. Umie się w razie czego obronić, tak przed zbrojnymi jak i przed sądem. Zna języki szlachty, kupców i ludu. W razie czego dogada się z każdym i gotowa jest przeciwstawić się każdemu wrogowi.

Jej Umiejętności Mistrzowskie wiążą się z jej panowaniem nad ziemią i rodziną. Heraldyka pozwala jej poznać bez trudu pochodzenie, pozycję i stan majątku każdego napotkanego szlachcica. Zarządzanie majątkiem pozwala zwiększać dochody, szybciej rozbudowywać posiadłość i zyskać z tej racji dobrą sławę. W końcu Wiedza o prowincji pozwala Gabrielle szybciej regenerować siły w swojej posiadłości a nawet przerzucać nieudane testy tak długo, jak pozostaje niedaleko domu. W swojej siedzibie, otoczona rodziną i poddanymi, pani de Lormont jest niepokonana. Poza własną domeną trochę słabnie, ale potrafi prędko tam wrócić, sprowadzić pomóc lub wciągnąć przeciwnika w pułapkę, z której się już nie wydostanie.

O Posiadaczach ziemskich
To kolejne z nowych ogólnodostępnych Szkoleń w Dworach Końca Świata. Stoi za nim myśl „mój dom jest moją twierdzą”. To podstawowa opcja dla Graczy chcących grać w Lenno – rozgrywkę o rodzinie i posiadaniu własnej majętności. W naszym systemie oznacza to nie tylko dodatkowe źródła dochodów, ale przede wszystkim możliwość wprowadzania całych tłumów szeregowych BNów. W wersji najwierniejszej założeniom, przedstawicieli tego Szkolenia łatwo przywiązać do konkretnego miejsca. Ich życie kręci się wokół ich posiadłości, pałacu czy banku. Potężne zaplecze, które tak łatwo im zbudować, rekompensuje to z nawiązką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz