wtorek, 23 października 2012

Co nowego, czyli aktualności dziedzictwowe

Dziś trochę o sprawach bieżących, które nas najbardziej zajmują, oraz o planach na nadchodzące tygodnie:

Wybieramy się na Falkon
To rzecz może odległa w czasie, ale bardzo dla nas ważna. Pojawimy się w Lublinie całkiem sporą grupą. Szykujemy jak zwykle sesje, LARPa oraz kilka prelekcji. Nie będzie to program na miarę ostatniej Avangardy, ale z pewnością nie poczujecie się zawiedzeni.  Będzie się grało ;)

Falkon odbywa się w dniach 23-25 listopada w Lublinie. W stosunku do poprzednich lat zmieniło się miejsce odbywania się imprezy – teraz to kompleks budynków zaledwie kilka kroków od dworca kolejowego. Tutaj link do strony konwentu.

Dziedzictwo wiki
Po długich przygotowaniach rozpoczynamy intensywne prace nad internetową encyklopedią świata Dziedzictwa Imperium. Powstał już zespół za to odpowiedzialny. Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy.
Sukcesywnie pojawiać się będą informacje na temat Rodów, ważnych postaci oraz kwestii istotnych, a słabiej znanych. Stworzenie jest wielkie i pełne tajemnic. Odkrycie powiązań między zjawiskami może pomóc Wam je rozwikłać.
Zadbaliśmy, by skonstruować zespół, który nie składa się z autorów tekstów do naszego systemu, a doświadczonych Graczy i MG. W związku z tym nie spotkacie się z wpisami typu „kopiuj-wklej”, a omówieniem tematu w kontekście wielu sesji i odmiennych interpretacji.

Nowe sesje
W listopadzie powinno zacząć się kilka nowych sesji w Dziedzictwo Imperium. Mamy zamiar skorzystać przy tym z organizowanego przez Avangardę nowego pomysłu na granie w Warszawie. W listopadzie mają zacząć się cotygodniowe spotkania, na których będzie można wziąć udział w sesji. To rozszerzenie świetnej idei, jaką jest ZjAva.
Jeżeli wszystko dobrze pójdzie co tydzień lub dwa będziecie mogli zagrać u naszych konwentowych MG. Wypróbujemy formułę otwartych dla publiczności sesji i mamy nadzieję, że będziecie mogli wypróbować nasz system nie tylko w formie jedynki, ale też kampanii.

Nowe tematy
Przygotowujemy też nowe teksty na stronę. W najbliższym czasie będzie można przeczytać o duchach, przodkach, ale też o problemach dyskryminowanych grup społecznych jak również przedstawimy Wam kolejny tryb gry. Możecie też do nas pisać (na maila lub w komentarzach), z propozycjami własnych tematów aktualizacji. Do przeczytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz