wtorek, 10 lipca 2012

Avangardowe warsztaty LARPowe

W avangardowy piątek (27 lipca) mamy dla Was zaplanowany blok warsztatów LARPowych. ma on trwać większość dnia, równolegle z sesjami. Na koniec dnia - LARP. Ale zanim do niego dojdzie, będziecie mogli pobawić się z bronią bezpieczną w teorii, rzemiośle i praktyce. Opisy podajemy z planowanymi godzinami rozpoczęcia. Pierwsze dwa odbędą się w naszej sali, trening w włócznią patio/otwartej przestrzeni. W każdym razie tak, żeby można było bronią pomachać.Godzina 14
Warsztaty broni LARPowej I
Jan Świrski
Bo to jednak jest filozofia
Byłeś kiedyś na Larpie? Widziałeś bezpieczną broń? Chciałeś móc samemu stworzyć coś tak morderczego, aby samemu stawiać czoła zagrożeniom jakie stwarzają potwory z otchłani? Wpadnij do nas, nauczymy cię na czym to polega.

To jest część teoretyczna, która opowie Wam o konstrukcji broni bezpiecznej, wykorzystywanych materiałach i zasadach dopuszczania ich na LARPy.

Godzina 15
Warsztaty broni LARPowej II
Jan Świrski
Byłeś kiedyś na Larpie? Widziałeś bezpieczną broń? Chciałeś móc samemu stworzyć coś tak morderczego, aby samemu stawiać czoła zagrożeniom jakie stwarzają potwory z otchłani? Wpadnij do nas, nauczymy cię na czym to polega.

To jest część praktyczna, która pokaże Wam jak Tworzyć takie narzędzia zagłady. Prawdziwe warsztaty, czyli robótki ręczne. Będziecie mogli złożyć własnego otuliniaka pod okiem doświadczonych LARPowiczów. Zapewniamy części składowe.


Godzina 16
Elfia włócznia – trening walki bronią LARPową (2 h)
Piotr Mysłek
Wizja elfich żołnierzy władających włóczniami o szerokich ostrzach wywodzi się z celtyckich, konkretnie irlandzkich, mitów.  Nie tak dawno mieliśmy możliwość obejrzenia świetnych scen walki z taką bronią w drugiej części filmowego Hellboy’a. Srebrna lanca księcia Nuady stała się szybko kultowa. Również w Dziedzictwie Imperium elfy i półelfy posługują się swoją sztuką walki włócznią. Na potrzeby naszych LARPów opracowaliśmy prosty i efektowny sposób posługiwania się nią.

Na naszych warsztatach pokażemy jak władać elfią włócznią (o szerokim ostrzu i długości około 170 cm). Oprócz walk pokazowych, w których będzie mogła wziąć udział i publiczność (przyniesiemy kilka „bezpiecznych” mieczy), poprowadzimy nasz typowy trening. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w nim udział. Pokażemy też jak szybko zrobić bezpieczną włócznię i jak nią walczyć tek, by się nie pozabijać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz