poniedziałek, 26 lipca 2021

Czwarta Wyprawa na Dwory Końca Świata


  Zapraszamy na event online 31 lipca-1 sierpnia 2021 r. na naszym Discordzie

 

Zapraszamy na czwarty z naszych comiesięcznych otwartych eventów online. Będziecie mogli wziąć udział w opowieści o jednym z nowych regionów naszego świata, podbitej przez Imperium Lainów prowincji Starej Ultici, zwanej przez nowych panów hrabstwem Espoir. Współpracując z wieloma z działających na tych ziemiach frakcji będziecie decydować o losach prowincji. Tym razem w prowincji wybuchł bunt i gra będzie się toczyć o najwyższe stawki!

A jeżeli nie chcecie od razu angażować się w polityczne historie, równolegle będą się toczyły niezwiązane z tym opowieści w rozmaitych zakątkach Stworzenia – i poza nim! Od powieści awanturniczych po wielkie odkrycia geograficzne: renesansowe fantasy stanie przed Wami otworem!

Link do zapisów na sesje

Plan czwartej Wyprawy na Dwory Końca Świata 

(31 lipca - 1 sierpnia 2021 r.)

Sobota 12:00

Otwarcie wydarzenia i wprowadzenie do Dworów Końca Świata

Sobota 13:00

Weselisko

Całe Urbine obiegła wieść o ślubie między przedstawicielami dwóch potężnych Rodów. Imperator zaginął, wszyscy dworzanie w stolicy nudzą się niepomiernie. Wesele Sędziego Imperialnego z wpływową arystokratką, Biora z Lajonitką, będzie nareszcie okazją do robienia polityki we właściwy i elegancki sposób. Ludzie dosłownie byli gotowi zabijać, by zdobyć zaproszenie na ten bal. Rozrósł się on do rozmiarów, które przeszły oczekiwania rodzin państwa młodych. Sama księżniczka imperialna Bernadette przeznaczyła na niego skrzydło pałacu swojego ojca, a wspierająca ją rada regencyjna z pewnością zaszczyci samo przyjęcie. Nie ma żadnej wątpliwości: to będzie niezapomniana noc.

Sobota 18:00

Ciemne sprawki

Espoir nie ma hrabiego. W całej prowincji huczy od plotek na temat tego, kto mógłby nim zostać. Decyzja o tym zapadnie jednak w Urbine. Oczywiście wpływ na nią będą miały polityczne targi, ale prawda jest taka, że niektórzy pozbawieni skrupułów kandydaci są gotowi posunąć się do brudnych i brutalnych zagrań. Wiele może się wydarzyć podczas wieczornego spaceru ulicami stolicy Północy…

Niedziela 13:00

Nieznany ląd

Bunt w Espoir zakończył się tragicznie, ale wielu jego prowodyrów zdołało opuścić miasto, a nawet całą prowincję. Jeden ze stojących w porcie statków przebił się przez blokadę  imperatorskiej flotylli i ścigany przez okręty wojenne kieruje się prosto w Burzę Otwartych Bram, ku nieznanym lądom.

[W tej edycji nie będzie sesji luźnej, ale ta będzie miała w największym stopniu taką naturę]

Niedziela 18:00

Godność hrabiowska

Targi w stolicy się zakończyły. Teraz w Espoir zadecyduje się, kto tak naprawdę obejmie godność hrabiego okupowanej prowincji. Żadne z kandydatów nie zamierza dać za wygraną. No cóż, wypadki chodzą po ludziach...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz