wtorek, 12 sierpnia 2014

PoAvangardowo

Jeszcze trochę zbieramy się po konwencie, więc dziś jeszcze wpis organizacyjny. W następnej kolejności zajmiemy się kwestią przykładowych postaci i dema systemu. Dziś zaś będzie o Avangardzie, postępach zbiórki oraz planach na najbliższą przyszłość.

Politechniczna Avangarda
Przez wszystkie cztery dni warszawskiego konwentu można nas było znaleźć w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska (popularnym Kotle), przede wszystkim w naszej sali sesyjnej na piątym piętrze. Tegoroczna Avangarda odbywała się w budynkach warszawskiej Politechniki, podobnie jak Polcon rok temu. Tym razem udało się zająć Gmach Główny uczelni, który, mimo remontu fasady, prezentował się imponująco. Kocioł został opanowany przez fantastów od piwnic do samego szóstego piętra. W sumie w ramach imprezy poprowadziliśmy pięć prelekcji i konkurs, wystartował też larp i trzy sesje. Wiele osób odwiedziło nas na dłużej lub krócej by porozmawiać o systemie.
Choć konwent zaliczamy do udanych (co widać po wynikach zbiórki), był stosunkowo niewielki. Stanowił próbę generalną przed następną edycją i trzeba przyznać, ze w tym roku wprowadzono wiele ciekawych i skutecznych rozwiązań. Program pełen był bardzo interesujących i dobrze przygotowanych punktów. Sprawiało to, że „zasoby ludzkie” były szalenie rozciągnięte. Na korytarzach bywało pusto i trudno było mówić o tłumach na poszczególnych atrakcjach. Mimo to udało nam się bawić dobrze i mamy nadzieję, że wszyscy, którzy do nas dotarli wynieśli kilka miłych wspomnień.

https://wspieram.to/projekt,2025.html
Zbiórka
Crowdfunding na Dwory Końca Świata postępuje bardzo sprawnie. Po kilku dniach zadyszki nabrał tempa w trakcie Avangardy. Przebiliśmy 50%, wybraliście wiele zestawów rodowych w tym unikatowego Imperator. Chwała! Jeden pdf dzielił nas dziś rano od 2000 złotych. Utrzymujemy bardzo zdrową średnią dziennych wpłat.
Przed konwentem otworzyliśmy Program Wspierania Wczesnych Wpłat. Dzięki niemu 22 osoby otrzymają bonusowy dodatek tyczący się Elfów na Stworzeniu oraz dwa kolejne, o których za chwilę.

Co dalej?
Po pierwsze wybieramy się na Polcon. Wkrótce napiszemy Wam o tym więcej. Z pewnością będzie można posłuchać tam o naszym systemie i wypróbować go na sesji. Zostaliśmy tez zaproszeni na kilka innych konwentów na jesieni i wkrótce damy Wam znać, które damy radę odwiedzić (chcielibyśmy oczywiście wszystkie ;) ).
Dzisiaj otwieramy też głosowanie na kolejny bonusowy dodatek w ramach Programu Wspierania Wczesnych Wpłat. Będzie trwało 10 dni. Otrzymają go wszyscy, którzy dołożą się do zbiórki przed końcem sierpnia. Proponujemy tym razem trzy opcje, z których Wy wybierzecie jedną. Zaś propozycje na trzeci dodatek zbieramy w komentarzach i na Facebooku – o nim zadecydujecie w całości Wy!
Nasze propozycje na ten miesiąc to:
Krótki przewodnik po Imperium – czyli opis około 30 regionów znajdujących się pod władzą Rodów wraz z galerią lokalnych BNów.
Tajne Organizacje – przegląd najważniejszych tajemnych stowarzyszeń, kultów i bractw w Imperium, wraz z kilkunastoma postaciami tła do wprowadzenia na Wasze sesje.
Pomocnik dla początkujących – podręcznik do Dworów Końca Świata pisany był z założeniem, że wiecie już, czym są gry fabularne. Tu dostaniecie zbiór tekstów prezentujących podstawowe koncepcje, techniki prowadzenia i grania, które uważamy za szczególnie cenne oraz porady co do przenoszenia się z innych systemów na nasz.
Wybierajcie i myślcie nad następnymi dodatkami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz