wtorek, 10 kwietnia 2012

Gospoda - dwie kolejne fabuły

Poniżej opisane fabuły pojawią się na LARPie, jeżeli tylko starczy nam uczestników. W ankiecie LARPowej macie możliwość zgłoszenia się do nich. Zwróćcie uwagę, że te historie zaangażują trochę mniej postaci niż opisane wcześniej. Będą też oficjalną częścią drugiej edycji Gospody dopiero, gdy przekroczymy wskazany próg liczby grających. Jeżeli Was interesują, zachęcajcie znajomych!


Ścieżka
3-6 osób
Typ LARPa: Mistyczne poszukiwania w terenie
Minimum uczestników Gospody: 30

Jest magia w tym świecie. Potężni adepci z Regalii ujarzmiają ją, by zmieniać rzeczywistość wedle swego widzimisie. Są dumni i aroganccy. Jednak nie tylko oni panują nad mistycznymi mocami. Są też inni. Strzegą oni starożytnych sekretów i pradawnej magii. Zamiast niewolić, pozwalają jej płynąć przez Stworzenie. Sami korzystają z jej niewielkiej części, by uczynić życie swoje i innych ludzi łatwiejszym.
Okolice Gospody naznaczone są nadprzyrodzoną obecnością. Coś ściąga do niej magów i mistyków. Coś sprawia, że otaczające ją lasy są pełne niezwykłości. Znajdą się może tacy, którzy poważą się wstąpić na ścieżkę prowadzącą między drzewa, do miejsc pierwotnej mocy. Czy ich poszukiwania doprowadzą ich do lepszego zrozumienia samych siebie, czy tylko sięgną oni po mistyczną energię, by wzmocnić własną potęgę? Czy ścieżka poprowadzi ich do oświecenie czy do upadku?

Zjazd
4-7 osób
Typ LARPa: Tajne towarzystwa i corectorskie śledztwo
Minimum uczestników Gospody: 35

Imperium się rozwija. Pojawiają się nowe koncepcje i wynalazki. Wielu powtarza, ze jeśli Ludzkość ma przetrwać, musi wykorzystać w pełni swój potencjał. Nie leży on w magii czy sile mięśni. Są na Stworzeniu ludy bardziej pod tym względem obdarzone przez naturę.
Siła ludzi tkwi w ich umyśle. Twórczej iskrze, elastyczności, zdolności i chęci do uczenia się. Potrzebie odkrywania. Skłonności do badania granic nieznanego. Tworzenia nowych rzeczy.
Wszystko to niesie ze sobą ryzyko herezji.
Podobno w gospodzie spotkać ma się kilkoro uczonych, balansujących po granicy tego co dozwolone i zakazane. Podobno poszukują ich corectorzy, inkwizycja Kultu Pięciu Bogów. Prawda to czy plotka?
Taka natura ludzkiego umysłu, że chciałby znać odpowiedź na to pytanie…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz