niedziela, 18 kwietnia 2021

Pierwsza Wyprawa na Dwory Końca Swiata!

Zapraszamy na event online 23-26 kwietnia 2021 r. na naszym Discordzie

 
Korzystając z naszego doświadczenia w kampaniach konwentowych, rozpoczynamy cykliczne comiesięczne otwarte eventy online. Będziecie mogli wziąć udział w opowieści o jednym z nowych regionów naszego świata, podbitej przez Imperium Lainów prowincji Starej Ultici, zwanej przez nowych panów hrabstwem Espoir. Współpracując z jedną z działających na tych ziemiach frakcji będziecie decydować o losach prowincji. Spodziewajcie się zdrad, romansów, pojedynków, intryg, śledztw i balów!
 
A jeżeli nie chcecie od razu angażować się w polityczne historie, równolegle będą się toczyły niezwiązane z tym opowieści w rozmaitych zakątkach Stworzenia – i poza nim! Od powieści awanturniczych po wielkie odkrycia geograficzne: renesansowe fantasy stanie przed Wami otworem!

Link do zapisów na sesje

Plan pierwszej Wyprawy na Dwory Końca Świata 

(23-24 kwietnia 2021 r.)

Piątek 18:00

Discord: Q&A o Dworach Końca Świata z twórcami systemu

Piątek 19:00

Dziedzictwo (sesja luźna)

Ta historia skupiona będzie wokół pochodzenia i tożsamości Bohaterów. Postaramy się Wam pokazać, jak ten system pozwala budować opowieści na tym, co Gracze przyniosą ze sobą. Możliwe też, że zebrana grupa pociągnie tę przygodę w zupełnie niespodziewanym kierunku…

Sobota 13:00

Discord: Tworzenie postaci z twórcami systemu

Sobota 14:00

Bal w Espoir

W hrabiowskim pałacu w Espoir odbywa się wielki bal, pierwszy od pół roku. To doskonała okazja, by dać przedstawić się na dworze i nawiązać kontakty z możnymi patronami i miejscowymi frakcjami. Nie wszystko jest jednak tym, na co wygląda. Hrabiowska para nieprzypadkowo unikała wyprawiania hucznych przyjęć. Spiskowcy i buntownicy są zainteresowali balem nie mniej, niż Bohaterowie.

Sobota 19:00

Zerwane zaręczyny

Potężny Zakon Prawości złożył rodzinie de Hortensio propozycję: w zamian za poparcie oferują dziedzicowi tej familii rękę możnej panny z imperatorskiego dworu. Układ wydaje się korzystny dla obu stron, ale pomija jeden drobny szczegół. Horatio de Hortensio był zaręczony z Dolores de Brilhar, dziedziczką innej miejscowej rodziny. Ich małżeństwo miało zakończyć wieloletni konflikt i zaprowadzić pokój w prowincji. Wkrótce wybuchnie skandal związany z zerwaniem zaręczyn, który pogrzebie nadzieje na pogodzenie zwaśnionych rodzin.  Dolores, dla przyjaciół Lola, ma zamiar coś na to poradzić.

Niedziela 16:00

Perła

Nowe czasy są idealną okazją dla grupy żądnych przygód i sławy awanturników, takich jak Wy. Zasłyszane w portowej karczmie plotki o perle mieniącej się wszystkimi kolorami tęczy to wręcz wymarzona szansa na przejście do historii odkrywców. Ponoć taki skarb ma niezwykłe właściwości magiczne, może po prostu przynosi szczęście, a i znalazłoby się wielu, którzy zapłaciliby słono za taki eksponat do kolekcji. Chcecie więc ją zdobyć. Problem jest jeden: nie wiecie, gdzie szukać, nie macie funduszy, ani kompanów do pomocy. Szczęśliwie jeden ze znanych mecenasów takich wypraw właśnie ma trochę pieniędzy do zainwestowania.

Niedziela 19:00

Astrolabium

Skontaktowano Was z pewnym czarownikiem. Zaprezentował on Wam wisior mający świadczyć, ze jest on regalickim mistrzem magii i zaproponował pokaźną sumkę za dostanie się na zamek Zakonu Gwiazdozbioru i wykradzenie stamtąd unikalnego pryzmatycznego astrolabium. Podobno tradycjonalistyczni mnisi-rycerze przejęli bezprawnie artefakt o ogromnym znaczeniu dla rozwoju Imperium Lainów i jego podróży na inne Stworzenia. Coś Wam w tej historii nie pasuje, ale z drugiej strony oferowana suma jest naprawdę kusząca…

Poniedziałek 19:00

Imperium (sesja luźna)

Ta historia skupiona będzie wokół świata, w którym żyją Bohaterowie. Postaramy się Wam przedstawić najciekawsze wątki i tematy, wokół których można budować opowieści w tym systemie. Możliwe też, że zebrana grupa pociągnie tę przygodę w zupełnie niespodziewanym kierunku…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz