czwartek, 15 września 2011

Plany wydawnicze Dziedzictwa Imperium

Pieczęci z Wiecu Imperialnego
W tym tygodniu robimy przerwę od cyklu o Pozycji i Reputacji. Należy Wam się trochę informacji na temat tego, czym się teraz zajmujemy i co dla Was przygotowujemy. Zeszły rok przyniósł kilka małych dodatków i poradników do Dziedzictwa Imperium oraz drobne fragmenty większych całości. Mogło to sprawić wrażenie  pewnego nieporządku. Śledzący nas w Internecie i na konwentach pamiętają zapewne hasło Dziedzictwa Ligi Północnej. Czas podsumować to wszystko i pokazać Wam, co planujemy oddać w Wasze ręce.

Co dotąd udało nam się zrobić

W ciągu roku od wydania Dziedzictwa Imperium zaprezentowaliśmy Wam przede wszystkim materiały, które z różnych przyczyn wypadły z podręcznika podstawowego. Przysięgi, Manewry czy Zastraszanie to wszystko teksty uzupełniające i obudowujące podstawkę. Część materiałów fabularnych również została opracowana na nowo i oddana Wam w formie aktualizacji stron oraz tego bloga. Zostało nam jeszcze tego trochę, więc pewne otwarte cykle zostaną zakończone. Tych drobiazgów z pewnością starczy nam jeszcze na kilka dobrych miesięcy. To jednak dopiero początek.

Co planujemy

W ciągu tego roku będziemy pracować dwutorowo. Po pierwsze będziemy publikować kolejne teksty na blogu oraz w formie pdfów. Chcemy też zbierać materiały, które dotąd były rozproszone w wygodne samodzielne dodatki. Wkrótce zakończymy serię poradników dotyczących ważnych grup zajęć postaci. Tym razem chcemy dać Wam trochę zupełnie nowych materiałów i zebrać całość w jednym pliku. Powstanie w ten sposób kolejny dodatek. W przygotowaniu jest już kolejna seria poradników, tym razem związanych z poszczególnymi frakcjami świata gry. Zgodnie z życzeniem wyrażonym jakiś czas temu w internetowej ankiecie. Cykl tyczący się Pozycji i Reputacji również zostanie opracowany tak, by stanowić samodzielną całość. Takich niewielkich suplementów, które będziecie mogli pobrać za darmo, będzie więcej.

Drugą drogą naszego działania będą duże dodatki do systemu. To już większy kaliber i wchodzi tu w grę druk (w zależności od Waszego zainteresowania: na życzenie albo niski nakład i sprzedaż przez stronę oraz na konwentach). W tej chwili koncentrujemy się, wysłuchawszy Waszych opinii, na Przewodniku po Imperium. Będzie w nim dużo map i szkiców przedstawiających ważne miejsce naszego świata. Pojawią się rozszerzone opisy krain, prowincji a nawet miast. Ten dodatek będzie stanowił suplement do podręcznika, zapełniając jego luki. Nie popchnie storyline’u do przodu, ale przybliży Wam ziemie, które umknęły Końcowi Świata.

Równolegle toczyć się będą prace na Dziedzictwem Ligi Północnej. Odsunęliśmy je nieco w czasie ze względu na potrzebę uzupełnienia opisu Imperium. Ten dodatek ma być pierwszym z serii prezentującej poszczególne bloki Rodów wraz z ich tłem i ważnymi dla nich aspektami świata gry. Na pierwszy ogień pójdą Biora, Realm i Księstwo Wzgórz wraz z dodatkowymi księgami poświęconymi Mrokowi (fragmenty tego tekstu już Wam prezentowaliśmy) oraz wojnom w Imperium. To oczywiście nie wszystko, bo czym byłoby życie bez niespodzianek. Znajdziecie tam masę materiału fabularnego, nowe pochodzenia, Szkolenia i Umiejętności. Historia Imperium potoczy się dzięki Dziedzictwu Ligi Północnej do przodu, biorąc pod uwagę ustalenia Wiecu Imperialnego.

Co jakiś czas w Internecie pojawiać się będą fragmenty tych dużych dodatków, przeplatane oczywiście innymi tekstami. Spodziewajcie się też kilku konkursów. Chętnie też włączymy do naszego zespołu wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w opisywaniu Imperium i świata poza nim. Na tym etapie nie chcemy wiązać sobie rąk konkretnymi terminami (może przekonacie nas do zmian w powyższych planach), ale spodziewajcie się dobrych wieści i zmasowanego ataku w okolicach drugich urodzin Dziedzictwa Imperium.

Jeżeli macie jakieś sugestie lub propozycje piszcie na dziedzictwa@wp.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz