piątek, 26 czerwca 2020

Rody nowego Imperium: Biora


Biora znani są jako Ród porządku, prawa, postępu i wojny. W ostatnim stuleciu ich państwa były zawsze doskonale zarządzanymi krainami podporządkowanymi militarnej dominacji. Bjorska dyscyplina i specyficzne podejście do tradycji sprawiają, że Ród niezmiennie rośnie w siłę. Ich opanowanie, stoicyzm i małomówność stały się przysłowiowe.

To właśnie z tego ludu pochodziła zmarła niedawno imperatorowa. Jej wpływy czuć w całym Imperium Lainów, była ona bowiem cicha patronką Białej Lilii, organizacji broniącej praw kobiet, które po Kataklizmie przejęły męskie zawody i majątki, lecz z początku nie otrzymały żadnych związanych z nimi praw. W domenie imperatorskiej ich sytuacja znacząco się poprawiła, a wiele specjalistek zyskało specjalne przywileje, które pozwalają im na wiele samodzielności w krainach Rodów.

Na Południu Biora rządzą potężną Ligą, przed której armią drżą inne Rody, a na Północy są wielkimi patronami wynalazców i przebudowują stare miasta zgodnie z renesansowym duchem geometrycznego ładu. W tym regionie pod ich władaniem znajdują się dwie krainy.

Lillenland to dawna osobista domena imperatorowej, którą teraz zarządza jej bratanek, młody baron Bjorn Rit Biora. Przekształcił on ten bogaty nadmorski region w bazę dla podróży na inne Stworzenia.

Klokerik to górskie doliny, w których przetrwały najstarsze tradycje Ludu Saloma, założyciela Biora. Oficjalnie jest to protektorat Ligi, ale miejscowi rządzą się tu zgodnie z dawnymi obyczajami. Ich integracja z resztą Rodu jest powolna, ale przebiega bez wielkich zakłóceń.Dla Biora nowe czasy niosą wiele obietnic, ale wielu obawia się, że sojusz Niedźwiedzi i dworu imperatorskiego skończył się raz na zawsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz