poniedziałek, 1 stycznia 2018

Pierwszy sezon Dworów Końca Świata

Witajcie w nowym roku!

Wraz z nadejściem roku 2018 rozpoczynamy nasz największy dotąd projekt RPGowy. Obok przygotowywania dla Was kolejnych dodatków i umieszczania ich na DriveThru mamy, jak pewnie część z Was już wie, coś więcej na myśli. Wraz z początkiem tego roku ruszamy z pierwszym sezonem naszej ogólnopojskiej kampanii, który zakończymy na jesieni. Będziecie mogli, odwiedzając nasze sesje i larpy na konwentach, wpłynąć na losy całego świata gry. Z kolei organizując rozgrywki w swoich lokalnych społecznościach będziecie mogli zadecydować o przyszłości poszczególnych regionów. Pierwszym konwentem, na którym odbędzie się gra w ramach tej inicjatywy będzie ZjAva 9 (19-21 stycznia 2018 r. w Warszawie).

Organizujemy teraz system, który pozwoli Wam zarejestrować Wasze postaci do uczestnictwa w naszych rozgrywkach. Jednak już teraz możecie je przysyłać na naszego maila dziedzictwa@wp.pl podać w tytule Imperium Podzielone postać. Wprowadzimy ją od razu do naszej bazy danych 😊.

Na Facebooku ruszy też w tym tygodniu grupa dla wszystkich, którzy interesują się projektem

Imperium podzielone
Pokój nie może trwać wiecznie, a Imperium od dawna nie było tak podzielone, jak teraz.
Każdą z krain ziem ludzi targają dziś wewnętrzne konflikty. Każda z nich skłócona jest z pozostałymi. Od politycznych przepychanek, przez dynastyczne waśnie po niezabliźnione rany Wojny Ostatecznej: powodów do walki nie brakuje. Pojedynki, skrytobójstwa i graniczne potyczki mogą wkrótce przerodzić się w wojnę domową. Tej zaś Imperium może nie przetrwać. Z pewnością nie w tym kształcie, który znamy.
Jest jednak ciągle nadzieja. Nowe pokolenie, wychowane po Końcu Świata, może zaprowadzić pokój i stworzyć jedność. Przekuć Imperium na nowo. Nie wiadomo tylko, czy im się to powiedzie. Ani nawet, czy zdołają pogodzić sprzeczne interesy swoich władców i Rodów.

Chcieliśmy zaprosić Was do udziału w wielkiej ogólnopolskiej kampanii Dworów Końca Świata. Już w tej chwili możemy zapowiedzieć przeszło pięćdziesiąt sesji na konwentach, kilka larpów i któż wie ile rozgrywek w klubach i na mniejszych eventach. Od zimy do jesieni 2018 roku możecie wziąć udział w historii, w której to Wy zadecydujecie o losach krain, regionów i znaczących postaci Imperium. Wasza gra przełoży się na oficjalne materiały a Wasze postaci będą miały szansę zapisać się w dziejach tego świata.
Dla tych, którzy brali udział w storyline’owych larpach i sesjach Dziedzictwa Imperium mamy też dobre wieści: większość z tych wydarzeń będzie uwzględniona w tle tej kampanii. Wiele wątków wyjaśni się jednak dopiero w jej trakcie.

ZjAva: Czas Oświeconych
Zbyt długo w Imperium trwał pokój. Groźne siły podnoszą głowy, by zakończyć ten stan rzeczy. Potężny spisek Oświeconych oplata wszystkie krainy ludzi. Bezwzględni manipulatorzy zdecydowali, ze nadszedł czas chaosu. Oto wprowadzają w życie plan, który ma zatrząść w posadach światem ludzi.
Nie wszystko jest jednak stracone. W każdej z krain lokalne frakcje i tajne stowarzyszenia dostrzegły już machinacje Oświeconych i gotowe są stanąć przeciw nim. Nie wiadomo tylko, czy uda się powstrzymać siły, które zostały już wprawione w ruch.

Na tegorocznej ZjAvie będziecie mogli zostać właśnie takimi bohaterami. W ramach konwentu odbędzie się kampania rozstrzygająca o powodzeniu planów Oświeconych. Jeżeli ktoś będzie szczególnie zdeterminowany, będzie mógł wziąć udział nawet w sześciu rozgrywkach (pozostałe będą rozgrywały się równolegle). Czterech świetnych Mistrzów Gry poprowadzi sesje osadzone w różnych krainach Imperium. Zadecydujecie o przyszłym losie tych państw. Na konwencie będziecie mogli śledzić przebieg kampanii i stabilność poszczególnych krain. Damy Wam też informacje. Które rozgrywki będą związane z jakim państwem – będziecie mogli rzutem na taśmę je uratować! Wszystko będziemy relacjonować na bieżąco na Facebooku!

Krainy Imperium: lokalne rozgrywki Dworów Końca Świata
Kampania będzie rozgrywała się przede wszystkim przez duże eventy na konwentach, ale chcemy lokalnym społecznościom oddać pod opiekę konkretne okolice i charakterystyczne miasta w Imperium. Na Waszych sesjach będziecie mogli zadecydować o jej przyszłości. Z naszej strony otrzymacie informacje i pomoce do gry. Podamy Wam też z pewnością jakieś ziarna przygód właściwych dla tego regionu. Postacie z tych kampanii zostaną zarejestrowane w naszej bazie i będą mogły tez oczywiście odwiedzać konwenty – wpływać na świat w większej skali. W zamian potrzebujemy sesji średnio przynajmniej raz w miesiącu i raportu wedle podanego wzoru z podobną częstotliwością. To, co w ramach przygód przydarzy się w tej wybranej okolicy trafi do kanonu na koniec sezonu. Przygotujemy specjalny dodatek, który to opisze.

Już dzisiaj można zgłosić swoją lokalną społeczność, grupę czy klub RPGowy, do wzięcia udziału w . Mamy już około 10 grup z całej Polski, które ruszą z sesjami już bardzo niedługo. Chcemy, by było ich jak najwięcej. Nie bójcie się, w Imperium znajdzie się miejsce dla wszystkich!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz