czwartek, 11 stycznia 2018

Czas Oświeconych - sesje na ZjAvie


http://zjava.pl/W trakcie nadchodzącej ZjAvy będziecie mogli zagrać w sesje, które zadecydują o stabilności poszczególnych krain Imperium. Przygotowaliśmy dla Was siedem przygód i larpa. Wydarzenia na tym konwencie będą mieć długofalowe skutki. Każde z księstw lajonickich (i nie tylko), otrzymywać będzie specjalne punkty, które przełożą się na jego stabilność w całym okresie tego sezonu!

Jak to będzie działało:
1) przyjdźcie na sesje oraz larpa. Będziecie mogli stworzyć postaci na konwencie (na sesji lub przy naszym stanowisku), ale możecie to zrobić też wcześniej i zarejestrować je przez ten formularz;
2) w przygody nasi MG wpletli wątki i wyzwania, które pozwolą Wam zdobyć punkt;
3) po sesji pójdźcie z MG do naszej tablicy. Naniesie on wyniki Waszych dokonań;
4) wyniki będą cały czas dostępne na konwencie, będziemy je też podawać w internecie. Dzięki temu będziecie wiedzieć, któremu z księstw trzeba przybyć z ratunkiem!
5) Wasze najciekawsze dokonania zostaną opisane w specjalnym dodatku, który ukaże się na DriveThru po konwencie.
 

Szczegółowy program podamy Wam, gdy tylko będziemy pewni wszystkich szczegółów.


LARP: 

Ultimatum de Montalbe’a 
Termin: sobota 20:00
Stabilność: Avignionet, Combrai i Laine
UWAGA: przygotujemy postaci na larpa. Jeżeli chcecie zagrać własnym BG, zgłoście to nam przed konwentem pisząc na maila dziedzictwa@wp.pl i rejestrując postać przez formularz.
Ważne interesy zmusiły księcia Vincenta z Avignionet do odwiedzenia portu w Cassai. Spór między możnymi miasta musi jednak poczekać. Pojawiły się ważniejsze sprawy. Oto na naradę przybywa niespodziewanie generał Richard de Montalbe. Nie powinno go tu być. Jego zadaniem jest obrona wschodnich rubieży księstwa. Pojawienie się tu generała oznacza tylko jedno: niepohamowaną żądzę władzy. To nie może skończyć się dobrze.

Sesje:

W tajnej służbie Jej Książęcej Mości 
Termin: piątek 18:00
Mistrz Gry: Jakub Zapała
Sesja wprowadzająca do kampanii
Laion rządzi dworska Gra. Przywileje, majątki i tytuły można zdobyć dzięki książęcej łasce, ale też stracić w wyniku intrygi. Polityczne rozgrywki między książętami tego Rodu toczą się głównie w ich pałacach. Nadeszły jednak czasy, gdy nie tylko dyplomaci i dworzanie decydują o ich wyniku. Misje szczególnej wagi powierza się szpiegom, takim jak Wy.

Avignionet: Żądza władzy 
Termin: sobota 10:00
Mistrz Gry: Jakub Zapała 
Stabilność: Avignionet i Laine
Generał Richard de Montalbe wydał w zeszłym tygodniu swej armii rozkaz marszu i odsłonił wschodnią granicę księstwa. Wasz Pan, książę Vincent, potrzebuje sprawnych ludzi, którzy powstrzymają katastrofę. Wam powierzył misję przechwycenia generała w okolicach stolicy hrabstwa Benelaoi. Musicie opanować sytuację i zadbać o bezpieczeństwo Waszej ojczyzny. Ze Złotych Stepów zbliżają się już bowiem nieludzcy najeźdźcy.

Combrai: Przyszli od strony wody 
Termin: sobota 16:00
Mistrz Gry: Szymon Osik
Stabilność: Avignionet, Combrai i Montsegur
Wasze rodzinne miasto, piękne i bogate Silveclaire, jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Hrabia wyjechał ze swoimi wojskami do stolicy. Tymczasem nagle, bez ostrzeżenia, przez rzekę ze wschodu zaczęła się przeprawiać potężna armia. Między nią a bezbronnym miastem stoicie tylko Wy, wierni Wam ludzie i garstka straży. Czy dacie radę uratować Silveclaire?

Combrai: Zaślubiny 
Termin: sobota 21:00
Mistrz Gry: Rafał Pośnik
Stabilność: Combrai i Montsegur
Panna de Guile bierze ślub! Dziedziczka potężnej fortuny najbogatszego szlacheckiej rodziny południowego Imperium wchodzi w związek małżeński. Nikt nie zna jednak tożsamości jej oblubieńca. Czyżby prawdziwe były pogłoski, że to ktoś książęcej krwi? Niezależnie, kim jest tajemniczy narzeczony, stanie się on z miejsca jednym z najmajętniejszych władców Imperium, a na jego usługi będzie cała potężna flota rodziny de Guile.

Laine: Sąd księżnej 
Termin: sobota 16:00
Mistrz Gry: Rafał Pośnik
Stabilność: Laine
Aoumielle to serce księstwa Laine. Zwróciło się jednak ono przeciw swemu panu. Lady de Aoumielle została oskarżona o przygotowywanie spisku, który miał odsunąć młodego księcia Ethana od władzy. Ten wysłał swoją matkę wraz z Wami, zaufanymi doradcami, byście dokonali sądu nad butną arystokratką. Hrabia Maurice de Chantel pojmał zdrajczynię i już na Was czeka. Jednak z nastroju księżnej wnioskujecie, że za tą sprawą kryje się coś więcej. Chyba nie tak łatwo będzie wysłać lady de Aoumielle na szafot.

Montsegur: W imię honoru 
Termin: sobota 16:00
Mistrz Gry: Maciej Ostrowski
Stabilność: Montsegur i Laine
Anoir de Falais jest jednym z najszlachetniejszych arystokratów Imperium. Przystojny, zamożny, bajecznie bogaty. Jest trzeci w kolejce do tronu Montsegur, a jego krewniakami są tez władcy wszystkich innych krain. Możliwe jednak, że ten niezwykły młodzieniec wkrótce pożegna się z tym światem. Wplątał się bowiem w pojedynek, który może kosztować go życie. Najgorsze jest to, że jako człowiek honorowy nie da się odwieźć od zamiaru stanięcia do uczciwej walki z nieuczciwym przeciwnikiem.

Porwanie 
Termin: niedziela 11:00
Mistrz Gry: Jakub Zapała
Sesja finałowa, tylko zarejestrowane postaci
Imperium zadrżało w posadach. W każdej z jego krainy spiski i intrygi wstrząsnęły ustalonym porządkiem. Świat ludzi jest o krok od pogrążenia się w chaosie wojny, tańcu zniszczenia. Jesteście jego ostatnia nadzieją. To Wy przeciwstawiliście się potężnej organizacji Oświeconych. Wiecie, że pozostała szansa na ocalenie. Trzeba uciąć głowę węża. Tyle, ze aby tego dokonać będziecie musieli porwać i przesłuchać księżniczkę. To zaś niełatwa sprawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz