poniedziałek, 27 lipca 2015

Urodzinowo i avangardowoZbliża się piąta rocznica wydania Dziedzictwa Imperium! Z tego powodu w początku sierpnia będziemy organizować sporo sesji i różnych atrakcji związanych z naszymi systemami i uniwersum. Przygotowaliśmy też specjalny program na warszawską Avangardę. Obchodzić urodziny zaczniemy więc 6 a skończymy 16 sierpnia. Wcześniej też może uda nam się coś przyjemnego zorganizować :)
http://ava.waw.pl/
Opisywanie co i jak zaczniemy od przeglądu naszych atrakcji na Avangardę. Dzisiaj larp i prelekcje.

Czwartek 6 VIII, 19:00
Wiatr zmian
Prowadzący: Jan Świrski
Larp w świecie Dziedzictwa Imperium/Dworów Końca Świata
Imperium się zmienia. Wielcy upadają, niscy zostają wywyższeni. Wybuchają bunty, wojny i zarazy. Nieludzie sprawdzają ciągle siły Rodów. Te zaś rzucają się sobie do gardeł. Po mapie ziem ludzi jak po wielkiej szachownicy ciągle poruszają się figury i pionki. Coraz częściej padają zbite.
Potężne siły przeznaczenia zmieniają oblicze Imperium. W tej niewielkiej posiadłości, położonej w spokojnej okolicy, daleko od płonących granic, krwawych dworów i szlaków przemarszu wojsk, zapadną ważkie decyzje. Spośród zgromadzonych tu cieni część zmieni losy świata ludzi a część przepadnie w nicość. Do których będziecie należeć – to już zależy od Was.

Piątek 7 VIII 18:00
BNów przestwór oceanu, czyli jak nie zatonąć w tłumie
Prowadzący: Jakub Zapała
Czas: 1 h
Słyszeliście i czytaliście już wiele razy, że dobra przygoda opiera się o ciekawych BNów. Wymyślić konflikt, ustalić motywacje, wplątać w to BG - przerobiliście tę lekcję już wiele razy. No ale co potem? Co robić z wykorzystanymi już BNami? Jak nie pogubić się w dziesiątkach imion spisanych na luźnych kartkach ze szkicami scenariuszy? Jak nie utonąć pod rosnącym stosem NPCów i w jaki sposób zrobić z nich najlepszy użytek?
Ta prelekcja będzie o tym wszystkim, ale przede wszystkim o Waszych problemach z Bohaterami Niezależnymi. Pomówimy o tym, jak i konstruować i jak wykorzystywać, żeby służyli długo i byli pożyteczni tak dla MG jak i dla Graczy.

Sobota 8 VIII (imieniny miesiąca :) )
12:00
Piąte urodziny Dziedzictwa Imperium
Prowadzący: Jakub Zapała
Czas: 1 h
To już pięć lat od wydania pierwszego podręcznika! W tym czasie ukazały się dwie (i pół) gry w świecie Dziedzictwa Imperium, kilka darmowych dodatków, blisko trzysta tekstów na blogu… masa materiałów! Urządziliśmy udaną zbiórkę crowdfundingową, rozegraliśmy dziesiątki larpów i setki sesji na konwentach. Rośnie społeczność grająca, potężnieje i bogaci się Imperium.
Na tej prelekcji chcemy opowiedzieć Wam o naszym projekcie, dokonać pewnych podsumowań i przedstawić to, co mamy przygotowane na przyszłość. No i ugościć Was w dobrym renesansowym stylu!

15:00
Mistrz Gry i pieniądze, czyli o tym czy, jak i za ile
Prowadzący: Jakub Zapała
Czas: 1 h
Czy można połączyć hobby i zarabianie? A konkretnie: nasze hobby i zarabianie? Czy RPG są wyjątkowe i nie ma takiej możliwości? Czy Mistrz Gry to „artysta estradowy”? Jak wyglądają obecnie perspektywy finansowe związane z prowadzeniem sesji i czy każdy może się tym zająć? Jakie formy prawne takie działania mogą czy powinni przyjąć, a jak jest w rzeczywistości? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć MG do wynajęcia.

17:00
Przyjaciel wbił ci nóż prosto w plecy
Prowadzący: Rafał Pośnik
Czas: 1h
To nie jest prelekcja dla wszystkich. To nie jest prelekcja dla tych, którzy chcą być miłymi. Jeśli chcesz pokoju gotuj się do wojny. Sesje RPG oparte są na kilku niezmiennych zasadach. Mają być kooperacyjną rozgrywka grupy przyjaciół. Nie zawsze tak jest. Mówi się, że by stracić przyjaciół wystarczy zagrać z nimi w Monopol. Konflikt psuje grę, rozbija drużynę, niszczy radość grania. Nic bardziej mylnego. Konflikt w relacjach społecznych jest nieodłącznym ich elementem. Nie unikaj go. Bądź go świadom. Jestem Mistrzem Gry. Jestem graczem. Pokaże wam czemu konflikt wewnątrz grupy może być ciekawy. Nie będę was przekonywał. Powiem nie zamykajcie się na część rozgrywki tylko dlatego, że jest trudna. Przecież każdy wie, że Bóg ma chronić mnie przed przyjaciółmi, z wrogami sam sobie poradzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz