środa, 18 czerwca 2014

Dwory Końca Świata wychodzą z ukrycia

Trwają ostatnie godziny zbiórki na rzecz powrotu legendarnego pisma polskich RPGowców Magia i Miecz, a my tymczasem w końcu przyznajemy się, nad czym pracujemy od miesiąca.

Dwory Końca Świata zostaną wydane na zasadzie crowdfundingu!

Zbiórka zacznie się w połowie lipca. Przygotowujemy się do tego bardzo starannie. Informacje będziemy dawkować, ale kilka podstawowych założeń chcemy Wam zdradzić już teraz:
 • Stawiamy na wydanie papierowe. Chcemy, żeby Dwory rozeszły się po świecie w formie fizycznego podręcznika, dlatego takie opcje w trakcie zbiórki będą najciekawsze. Format elektroniczny będzie też oczywiście do nabycia, ale powiedzmy sobie szczerze: nie bardzo on się tak nam jak i Wam opłaca.
 • Dużo opcji dla fanów i kolekcjonerów. Wersje limitowane będą stanowiły dużą część naszej listy nagród. Znajdą się wśród nich zestawy zawierające skrojone do poszczególnych Rodów przygody, koszulki i kostki, pudło na podręcznik a nawet specjalnie przygotowane grafiki!
 • Nastawienie na granie. Lista nagród będzie zawierała kilka fajnych opcji tak dla larpowców jak i klasycznych RPGraczy. Będzie można zaciągnąć nas na sesję w dowolne miejsce Polski ale też dostać specjalne zaproszenie na dużą grę terenową!
 • Wersja rozwojowa. Próg wydania gry ustawimy stosunkowo nisko (biorąc pod uwagę koszty - serwisy crowdfundingowe też biorą sobie ok. 10% od zbiórki). Natomiast chcemy jak najwięcej dać Wam za przekroczenie kolejnych progów. Podręcznik będzie fajniejszy a dodatkowe opcje coraz ciekawsze wraz z większymi zebranymi pieniędzmi. Na przebiciu każdego kolejnego sufitu będą zyskiwać wszyscy!

Zaciekawiliśmy Was? Szykujcie się na coraz więcej dobrych informacji, bo będzie tego jeszcze sporo!

Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach lub na Facebooku.

4 komentarze:

 1. W sumie dobrze.
  Brakowało mi trochę dark fantasy na polskim rynku. Wszędzie tylko ten high i high. Ileż można...

  ^_^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo po co eksplorować konwencję dark, skoro jest Warhammer? ;)
   Od testerów usłyszeliśmy, że proponujemy coś, czego na polskim rynku brakuje. Konwencja dark jest bliska sercu polskiego RPGowca, ale przede wszystkim daje świetną motywację w grze o szlachcie i członkach świt możnych: ograniczone zasoby. Zamiast opartej o dumę i ambicję gry o tron, mamy autentyczną potrzebę zdobycia władzy, aby zabezpieczyć przyszłość rodziny, uratować bliskich lub po prostu fizycznie przetrwać. High fantasy (a faktycznie ostatnio dużo gier w tym stylu wyszło w Polsce), nie buduje takiego napięcia w tym miejscu.
   Ot, luźne przemyślenia, do których mnie zachęciłeś :)

   Usuń
  2. Dużo systemów high fantasy w Polsce? Czy ja wiem...
   Anyway - kibicuję, ale zupełnie nie moje klimaty. Z innej beczki, pewnie słyszałeś już co nieco - polecam zainteresować się grą Hillfolk. Przypadkiem na nią wpadłem bo trąbili, że coś-tam wygrała i wygląda całkiem obiecująco, a obraca się w podobnych, chociaż wcześniejszych historycznie klimatach.

   Usuń
  3. Zależy jak definiujesz high fantasy ;) Z cała pewnością jest teraz duży wybór darmowych gier i indyków, a D&D ciągle trzyma się mocno.
   Co do Hillfolk - zupełnie inna bajka. Tamto to gra o budowaniu opowieści na temat grupy i jej wewnętrznych relacji, poprzez ustrukturyzowane przejmowanie narracji. Dwory Końca Świata mają bardziej tradycyjną podstawę, za to dużo swobodniejsze podejście do kontroli narracyjnej. No i gry zupełnie co innego stawiają w centrum zainteresowania. Łączy je jedynie to, że istotne jest funkcjonowanie grupy a Gracze posiadają sporą kontrolę narracyjną. Generalnie jeżeli chodzi o bliskość klimatu, to jak porównanie Warhammera z Crystalicum ;) Czasem da się uzyskać podobną historię, jeżeli specyficznie ułożą się okoliczności, MG i Gracze.
   Więcej podobieństw da się wyciągnąć między Dworami a Houses of the Blooded (a lepiej jeszcze w Blood&Honor z jego budowanie klanu i uproszczeniem pewnych rozwiązań z Houses), choć różnica w podejściu, stylistyce i swobodzie tu również jest ogromna.

   Usuń