czwartek, 10 stycznia 2013

Nasze propozycje na ZjAvę, część II: inne atrakcje

LARP:
Dziedzictwo Imperium: Renesans
Prowadzący: Jakub Zapała. Jan Świrski
Minimalna liczba uczestników: 12 osób (max. 20)
Książę polecił Malarzowi stworzyć obraz swojej Kochanki. Wysłał ich do podmiejskiej wilii. Jednak w jego sercu pojawiły się wątpliwości. Czemu Kochanka tak łatwo się zgodziła? Czemu właśnie ten Malarz pojawił się we właściwym momencie. Nie zważając na własne bezpieczeństwo, z jednym tylko Giermkiem, Książę wyjechał o świcie ze stolicy, by sprawdzić swe podejrzenia.
Wrogowie zauważyli niestety jego wyjazd. W ślad za władcą ruszyli Zabójcy. Tymczasem wierni ludzie władcy wysłali ich śladem Obrońców. Czy Książę dotrze na miejsce? Co się dzieje w willi? Czy pozory przypadkiem nie mylą? Przekonajcie się o tym sami.

Dla naszych czytelników zdradzimy jeszcze, że w ramach fabuły zamierzamy odwołać się do wielu klasycznych postaci renesansowego teatru. Tutaj ich krótki, ale trafny przegląd.
 
Prelekcja:
Wprowadzenie do Dziedzictwa Imperium
Prowadzący: Jakub Zapała
Czas trwania: 1 h
Prelekcja zalecana dla uczestników  sesji i LARPa w świecie Dziedzictwa Imperium
Renesans. Fantasy. Postapokalipsa.
Wchodzące w wiek Odrodzenia ziemie ludzi zostały rozerwane magicznym kataklizmem. Zamiast wieku wielkich odkryć zaczęły się czasy wojen o ocalałe krainy i surowce. Artyści, wynalazcy i humaniści wchodzą w świat niepokojów i zdrad. Czy spryt godny Machiavellego czy geniusz na miarę Leonarda starczą w starciu z elfami legionami czy potęgą demonów?
Na prelekcji dowiecie się o nietypowym świecie oraz mechanice, która daje Graczom duży wpływ na rozgrywkę i koncentruje fabułę na historiach postaci.
Intrygi. Zdrady. Trudne wybory.

Konkurs:
„Wszyscy książęta Laion” czyli konkurs wiedzy o Dziedzictwie Imperium
Prowadzący: Piotr Mysłek
Czas trwania: 2h
Podróżujesz po Imperium już od jakiegoś czasu? Zdarzyło CI się odwiedzić nasze sesje i LARPy? Zaglądasz czasem na nasze strony w Internecie? Grasz, prowadzisz, czytujesz? Oto okazja do sprawdzenia wiedzy o świecie Dziedzictwa Imperium.
W ciągu dwóch lat od premiery zorganizowaliśmy osiem oficjalnych LARPów, rozprowadziliśmy dziesiątki podręczników i poprowadziliśmy setki sesji. Jeżeli udało się Wam załapać na coś z tej listy, koniecznie spróbujcie swych sił w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody!
Ilu jest lajonickich rządzących książąt? Kto włada Regalią? Gdzie leży Puszcza Laurgais? Jak nazywa się kucharz księcia Ethana? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na te pytania, masz sporą szansę na zwycięstwo. Jeśli nie i tak masz szansę się dobrze bawić!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz