wtorek, 21 sierpnia 2012

Nadchodzące Dziedzictwo

Jak co roku sierpień to czas rozważania, co będzie się z Dziedzictwem Imperium działo w nadchodzącym roku. Będzie tego zaś sporo. Nasza ekipa cały czas rośnie, cieszy nas też odzew od Was, grających i prowadzących w naszym świecie. Mamy zamiar dostarczyć Wam masy nowych materiałów i okazji do odwiedzenia Stworzenia.

Konwenty
Jak już zapewne wiecie, mamy nowego konwentowego Mistrza Gry. Maciek wsparł nas już na Avangardzie i będzie z nami też na kolejnych imprezach. Mamy bowiem w tym roku plan odwiedzić kilka mniejszych konwentów. Jeżeli chcielibyście zobaczyć nas w Waszym mieście, informujcie nas o inicjatywach na miejscu. Staramy się trzymać rękę na pulsie, ale nie zawsze wiemy, czy warto wybrać się w odległe okolice na nową dla nas imprezę.
Z całą pewnością pojawimy się, jak co roku, na największych zlotach. Spory program szykujemy jak zawsze na Falkon. Również warszawska ZjAva, z którą współpracujemy od samego początku jej istnienia, stanie się po raz kolejny festiwalem atrakcji Dziedzictwa Imperium. Nie bierzcie śpiworów – sesje będą na okrągło ;)
W ramach konwentów szykujemy kolejne LARPy storyline’owe. Trzeba wszak wybrać żonę dla Imperatora, poradzić sobie z kryzysami, które wywołał Wiec Imperialny i zadecydować, czy Imperium będzie jednością, czy też podzieli się na kilka walczących krain. Przyszłość świata ludzi ciągle leży w Waszych rękach. Na większych konwentach z pewnością możecie liczyć na gry, konkursy oraz inne atrakcje, pozwalające wpłynąć na losy Rodów.
Oprócz tego, póki pogoda pozwoli (najpewniej do listopada), będziemy przynajmniej raz w miesiącu otwierali Gospodę i zapraszali Was na sesje czy małe LARPy w tym przyjemnym wnętrzu. Wygląda też na to, że jeszcze tej jesieni nawiedzimy zamek w Czersku.

Dodatki
Od jakiegoś czasu istnieją dwa rodzaje materiałów do Dziedzictwa Imperium. Większość z nich odnosi się do czasów opisanych w podręczniku, to jest roku 3239 kalendarza Regalii (15 po Końcu Świata, 6 roku Alberta Lleni). Część to informacje o wydarzeniach wynikłych z naszych atrakcji storyline’owych – LARPów, ciągów sesji, głosowań i konkursów. Wszystko to zgodne jest z naszym planem. Posłuży to za podstawę do podobnego podziału większych całości, które planujemy Wam zaprezentować.
Cały zeszły rok przygotowywaliśmy dla Was różnorodne materiały. Część z nich pojawiła się na stronie, część jest uzupełniana, testowana i rozbudowywana przez nas. Rysują się z nich trzy dodatki. Z przyczyn logistycznych[i] są one konkurencyjne i wkrótce będziecie mogli zagłosować, który z nich pojawi się w pierwszej kolejności. W zamierzeniach będą one dostępne w formie Druk na życzenie lub płatnych pdf’ów. Wybierać będziecie spośród:
Dziedzictwa Ligi Północnej – czyli książki o Biora, Realmie i Księstwie Wzgórz, oraz o wojnie, Mroku i Elfach. Oprócz klasycznych materiałów dodatkowych tyczących się Rodów, w tym rozbudowanych opcji mechanicznych dla tych trzech nacji, napakowana będzie materiałami, po części Wam znanymi, poświęconymi tematom pokrewnym a istotnym dla całego Imperium (ponownie z nowymi zasadami i opcjami dla BG);
Przewodnika po Imperium – ta wypełniona mapami pozycja przedstawiać ma wszystkie krainy i prowincje świata ludzi. Zawrzemy w niej nowe pomysły na tło dla kampanii, informacje o życiu w każdym zakątku Imperium oraz nowe potwory, magiczne stworzenia i BNi. Oprócz tego wszystkiego (a to już masa tekstu), w Przewodniku… znajdzie się kampania prowadząca grupę postaci przez większą część świata ludzi. Jest ona pomostem między wydarzeniami opisanymi w podręczniku a naszymi obecnymi przedsięwzięciami storyline’owymi;
Dziedzictwo zmiany 3240 – czyli książka skupiająca się na wydarzeniach ostatniego roku w Imperium (z kilkoma wycieczkami w czasy wcześniejsze). Pisana z myślą o wykorzystaniu poszczególnych krain jako tła kampanii, naładowana pomysłami tyczącymi wykorzystania dynamicznego krajobrazu politycznego ziem ludzi na sesjach i wskazująca momenty, w których Gracze mogą uzupełnić lub opowiedzieć na nowo historię Imperium.
Mamy też sporo materiałów do Kuchni Imperialnej, czyli książki kucharskiej z przepisami do wykorzystania na sesjach w Dziedzictwo Imperium. Potrawy późnośredniowieczne i renesansowe, z wykorzystaniem współczesnych składników, wypróbowane na sesjach i stosunkowo łatwe w przygotowaniu. Jeśli jesteście zainteresowani, dajcie znać.
Powoli też myślimy o drugim, poprawionym i nieco rozszerzonym wydaniu podręcznika podstawowego. Ze względu na koszty musiałaby się zebrać wystarczająca grupa zainteresowanych, żebyśmy przygotowali nową wersję. Wkrótce usłyszycie o tym więcej.

Internet
W zeszłym roku przyzwyczailiśmy Was do standardu dwóch aktualizacji strony tygodniowo i nie zamierzamy zwalniać. W nadchodzących miesiącach zobaczycie kontynuacje i zakończenie rozpoczętych dawniej cykli, nowe podejścia do znanej Wam gry i uzupełnienia mechaniki. Będą też, cieszące się popularnością, teksty o życiu codziennym w dawnych czasach oraz mieście na przełomie średniowiecza i renesansu (ze szczyptą magii). W końcu chcemy umieścić kilka recenzji nowych i starszych książek i filmów utrzymanych w realiach pokrewnych do Dziedzictwa Imperium (nie tylko tych znanych ze stron 5 i 6 podręcznika). W tym miesiącu rozpoczynają się też trzy inne projekty związane z naszą grą:
Dziedzictwo Imperium Wiki – zagłosowaliście za tym, byśmy w tym roku rozpoczęli budowę bazy danych opisującej bogaty świat naszej gry. Inicjatywa to ze wszech miar słuszna, bo z każdą aktualizacją pojawiają się nowe informacje o Imperium, nowi BNi i miejsca. Uzbrójcie się w cierpliwość. Spróbujemy szybko przygotować cześć odpowiadającą przygotowywanemu przez nas do podręcznika indeksowi (nie wszedł do książki z racji ograniczeń czasowych – w nowej edycji z pewnością by się znalazł). Nie ma co ukrywać – uczynienie takiej skarbnicy informacji kompletną zajmie długie miesiące, jeśli nie lata. Mamy nadzieję, że będziecie brać udział w tej pracy i korzystać z imperialnej encyklopedii długie lata;
Przygody na serwisie Ancient Scroll – poprowadziliśmy dotąd na konwentach dziesiątki sesji. Większość naszych przygód to opowieści względnie uniwersalne i powtarzalne, rzecz rzadka w naszym systemie. Wiele z nich, po kilku rozegraniach, wypadło z naszego repertuaru. Wykorzystując zaproszenie od serwisu Ancient Scroll, zamierzamy umieścić tam opisy kilku najciekawszych przygód z ostatnich lat. Przyciągnęły one do nas wiele osób. Jeżeli taka wola, wykorzystajcie je w Waszych grupach, jako zawiązanie kampanii lub wprowadzenie dla nowych graczy.
PBF Dziedzictwa Imperium – to nie nasza inicjatywa, ale z nami konsultowana. Zasługuje na uwagę ze względu na umieszczenie w naszym świecie. Kilkoro spośród ekipy tworzącej system będzie odwiedzać to miejsce. Gra przez forum osadzona w realiach DI to nie lada gratka. Może to nie nasze Imperium, ale chętnie je będziemy odwiedzać. [i] Żebyśmy mogli wydać wszystkie potrzebny byłby chyba crown funding. Rozważamy tę opcję – jeśli ją popieracie, dajcie znać na forum lub dziedzictwa@wp.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz