wtorek, 9 listopada 2021

Piąta Wyprawa na Dwory Końca Świata

  Zapraszamy na event online 13-14 listopada 2021 r. na naszym Discordzie


Zapraszamy na piąty z naszych otwartych eventów online. W tej edycji ruszymy ku krainom zapomnianym i nieznanym, choć odwiedzimy też hrabstwo Espoir, którego oblicze zmieniło się w czasie poprzednich wydarzeń. Miejscowe frakcje i stronnictwa liżą rany po buncie, a tymczasem w Imperium Lainów i jego okolicach toczy się wiele ciekawych historii.

W tej edycji będą toczyły się przeplatające się historie osadzone w rozmaitych zakątkach Stworzenia – i poza nim! Od powieści awanturniczych po wielkie odkrycia geograficzne: renesansowe fantasy stanie przed Wami otworem!


Plan piątej Wyprawy na Dwory Końca Świata 

(13-14 listopada 2021 r.)

Poza opisanymi tu sesjami mogą odbywać się też inne, zgłoszone przez uczestników.

 

Sobota 10:00

Powrót do Katafygii

Niegdyś tętniąca życiem regalicka kolonia teraz stała się istnym miastem duchów. Odkąd mieszkańcom udało się pokonać oblegającą miasto Goblińską Ordę, wszystko działo się źle. Kilka budynków zawaliło się, a badający katastrofy architekci uparcie twierdzili, że to nie przez najazd barbarzyńców ze Wschodu. Pola przynosiły coraz mniejsze plony, ludzie częściej chorowali. Ale najgorsze, najgorsze dopiero miało nadejść. Od czasu najazdu Goblinów w mieście nie urodziło się ani jedno dziecko. Ci, którzy mogli, wyjechali, reszta umiera wraz ze swoim miastem.

Sobota 14:00

Dyplomaci u Aknar Ovog

Książę Louis Chrom z Segur otrzymał niespodziewany list z prośbą o pomoc, napisany przez szamana jednego z goblinskich plemion. Jego doradcy jakimś cudem przekonali go, żeby nie zaczynał dyplomacji od wysłania dwóch pułków wojska. Czarny Lew wyznaczył więc grupę swoich ambasadorów, którzy mają odkryć, czego Gobliny chcą i jaka jest prawdziwa przyczyna tego dość niespotykanego z ich strony ruchu.

Sobota 18:00

Egzekucja na weselu

Nowy hrabia Espoir bierze ślub z wdową po swoim poprzedniku. Goście z całej Północy zjechali się na to wspaniałe przyjęcie. Nie co dzień zdarza się, że łączą się dwie tak potężne arystokratyczne rodziny. Przewidziane są rozmaite atrakcje: uczta, tańce, manewry wojska i floty, akrobaci, tancerki, fajerwerki... Zwieńczeniem rozrywkowego programu ma zaś być pokazowa i widowiskowa egzekucja przywódczyni buntowników i zatwardziałej heretyczki.

Nie może Was tam zabraknąć!

 

W sobotę gościnną sesję poprowadzi też Krzysztof 'Renal' Brzeziński.

 

Niedziela 12:00

Towarzysze wszystkich Rodów...

Bunt w Espoir został stłumiony, ale rewolucja dopiero się rozpoczęła!

Rządy Lainów stają pod znakiem zapytania, a wraz z nimi drży cała feudalna struktura, którą zbudowali w swoim imperium. Zwłaszcza na Północy chęć zerwania więzów lennych z tronem w Urbine jest szczególnie silna. Zaproszono Was na tajne zebranie. Spotkanie założycielskie ruchu, który ma zmienić porządek na Stworzeniu.

Czy nie zawiedziecie okazanego Wam zaufania?

Niedziela 18:00

Śmiało podążać tam, gdzie nie dotarł jeszcze nikt [sesja luźna]

Podróże ku innym Stworzeniom to wielkie marzenie wielu mieszkańców Imperium Lainów. Nikt nie wie, czy uda mu się przeprawić poprzez Burzę Otwartych Bram, a następnie wrócić z obcego świata, ale wielu śni o bogactwach, egzotyce i przygodach, które Fortuna przyszykowała tam dla śmiałych.

1 komentarz: