wtorek, 25 maja 2021

Druga Wyprawa na Dwory Końca Świata

Zapraszamy na event online 28-30 maja 2021 r. na naszym DiscordzieZapraszamy na drugi z naszych comiesięcznych otwartych eventów online. Będziecie mogli wziąć udział w opowieści o jednym z nowych regionów naszego świata, podbitej przez Imperium Lainów prowincji Starej Ultici, zwanej przez nowych panów hrabstwem Espoir. Współpracując z wieloma z działających na tych ziemiach frakcji będziecie decydować o losach prowincji. Spodziewajcie się zdrad, romansów, pojedynków, intryg, śledztw i balów!

A jeżeli nie chcecie od razu angażować się w polityczne historie, równolegle będą się toczyły niezwiązane z tym opowieści w rozmaitych zakątkach Stworzenia – i poza nim! Od powieści awanturniczych po wielkie odkrycia geograficzne: renesansowe fantasy stanie przed Wami otworem!

Link do zapisów na sesje

Plan drugiej Wyprawy na Dwory Końca Świata 

(28-30 maja 2021 r.)

Piątek 18:00

Otwarcie wydarzenia i wprowadzenie do Dworów Końca Świata

Piątek 19:00

Krew (sesja luźna)

Ta historia skupiona będzie wokół pochodzenia i tożsamości Bohaterów. Postaramy się Wam pokazać, jak ten system pozwala budować opowieści na tym, co Gracze przyniosą ze sobą. Możliwe też, że zebrana grupa pociągnie tę przygodę w zupełnie niespodziewanym kierunku…

Sobota 12:00

O rękę lady Bardiueux

Panna Bardiueux odziedziczyłą po swoim dziadku wielką fortunę. Stary lord był człowiekiem trudnym, ale z pewnością przedsiębiorczym. Większość jego wrogów zginęła wraz z nim, a zebrane przez niego zasoby i przysługi przechodzą na jego wnuczkę, w jednej chwili czyniąc z niej najbardziej pożądaną partię w całym Espoir. Zwróciła ona uwagę Waszych krewnych, patronów i podopiecznych. Trzynaste urodziny lady Bardiueux będą więc niezapomniane…

Sobota 16:00

Prosta przysługa

To jest zwykła prośba. Dokładnie taka, jakiej można się spodziewać po starym przyjacielu. „Moi znajomi przejeżdżają przez prowincję, a mnie akurat nie ma w domu. Proszę, podejmijcie ich w moim dworku i zaopiekujcie się nimi przez te kilka dni”. Nic wielkiego, prosta przysługa. Kim jednak są ci znajomi Waszego przyjaciela i czym jest ta tajemnicza „przesyłka”, o której mówią do siebie po aquilońsku, kiedy myślą, że nie słyszycie?

Sobota 16:00

Problemy już na początku

Kapitan Aram nie żyje. W tym momencie stoicie nad jego zwłokami, zastanawiając się, co dalej z wyprawą po legendarną perłę. Wszystko jest opłacone, pieniądze Waszego sponsora poszły w ruch, więc powinniście wyruszyć. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dowódca okrętów leży martwy w swojej kajucie, a przesądna załoga nie chce wypłynąć? W głowach pojawia się też pytanie: czy to aby na pewno jedyne problemy, jakie Was czekają?

Sobota 20:00

Bestia

Zły los od początku rozciągał swe macki nad tą wyprawą. Gdy w końcu znaleźliście się na nieznanym suchym lądzie, przyjdzie się Wam zmierzyć z tajemnicą pewnej wioski i mrocznymi sekretami, ukrytymi głęboko w duszach jej mieszkańców.

Sobota 20:00

Per aspera

Rodzina de Brilhar wycierpiała w ostatnich latach wiele upokorzeń, jednak ostatnio miarka się przebrała. Południowcy obrazili ich, odebrali honor i ciągle spychają na coraz dalszy plan. Dość tego. Głowa rodziny ma pewien plan, jak odegrać się na przybyszach, którzy przejęli władzę nad tymi ziemiami. Potrzebuje jednak nająć do tego ludzi zdolnych, ambitnych i w miarę możliwości trochę zdesperowanych.

Niedziela 14:00

Elenickie szachy

Tik-tak, tik-tak.

Czas ucieka, a hrabstwo Espoir wrze. Możni wadzą się między sobą, a stare animozje przeradzają się w otwarte akty agresji, oskarżenia a nawet pojedynki.

Tik-tak, tik-tak.

Może jeszcze jest szansa? Można rodzina de Hortensio poprosiła o spotkanie hrabinę oraz, w roli mediatora, kanclerza Montferrat. To będzie największe wydarzenie polityczne tego roku. Z rąk do rąk przejdą drogie podarki. Mówi się o pięknie zdobionym sztylecie i misternie rzeźbionym zestawie do szachów kaplaskich w ich elenickiej odmianie. Może to uspokoi sytuację?

Tik-tak, tik-tak…

Niedziela 19:00

Prawi i prawsi

Zakon Prawości jest jedną z największych sił w tej prowincji, jeśli nie w całym współczesnym Imperium Lainów. Jednak miesiąc temu zginął jego lokalny przywódca, a władze organizacji nie kwapią się z wysłaniem zastępstwa. Zbyt wiele dzieje się na imperialnych dworach, by przejmować mała komturią na uboczu. W związku z tym wśród rosną ambicje miejscowych rycerzy. Prośba pewnej wdowy okazać się decydująca dla tego, kto zostanie nowym przywódcą wojowniczych zakonników. Los chciał, że znajdziecie się w samym środku ich sporu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz