wtorek, 4 sierpnia 2020

RPG a Day 2020: Wizja

RPG a Day to bardzo fajna inicjatywa, do której postanowiliśmy się przyłączyć. Codziennie będziemy publikować dłuższe lub krótsze teksty na wskazane tematy. Dzisiaj wątkiem przewodnim jest Wizja.


Jaka więc jest wizja nowych Dworów Końca Świata? To renesansowe mroczne fantasy, w które można grać jako w powieść płaszcza i szpady, romans awanturniczy czy sagę pokoleniową (lub miks ich wszystkich. To świat wielkich przemian i ogromnych możliwości. Pięknych budowli z białego marmuru, w których podcieniach dokonuje się okrutnych zbrodni. Wiecznego konfliktu między ambicją a cnotą. Nadziei na to, że godne życie pozostawi ślad w historii, a może nawet trwałe dziedzictwo.

Odrodzenie to czas przemian i wielkich możliwości. Dwory Końca Świata osadzone są co prawda w fantastycznym świecie, ale staramy się w nim oddać tego renesansowego ducha. Świat może być brutalny i pełen niebezpieczeństw, ale ludzie patrzą w przyszłość z optymizmem. Mają wizję, a ta daje im nadzieję.

Świat wokół Bohaterów Graczy wchodzi teraz w epokę wielkich przemian. Po latach pokoju i odbudowy przyszedł czas pełen napięć, niepewności i przebudowy. Wśród możnych i władców zachodzi zmiana warty: odchodzi pokolenie, które dwie dekady temu stanęło u rządów. Nowe odkrycia technologiczne i geograficzne otwierają przed młodymi możliwości, których nie mieli starsi. Trudno powiedzieć, jaki kształt przybierze świat za kilka lat. Jedno jest tylko pewne: będzie inny, niż ten obecny.

Bohaterowie, jako ambitni przedstawiciele młodego pokolenia, staną w awangardzie tych przemian. W samym środku przełomowych wydarzeń. Pośród intryg, negocjacji, pościgów, wypraw, pojedynków a nawet wojen, będą mogli wykuć własny los i zbudować dziedzictwo, które przetrwa wieki.

To świat marzeń, nadziei i wizji. Snów o lataniu i pięknych historii o upadkach.


https://wspieram.to/renesansoweRPGBrak komentarzy:

Prześlij komentarz