poniedziałek, 3 sierpnia 2020

RPG a Day 2020: Wątek

RPG a Day to bardzo fajna inicjatywa, do której postanowiliśmy się przyłączyć. Codziennie będziemy publikować dłuższe lub krótsze teksty na wskazane tematy. Dzisiaj wątkiem przewodnim jest Wątek.Ten tekst nie będzie długi. Od czasów pierwszej edycji bardzo poważnie podchodziliśmy do tematu wątków przewodnich świata. Wplataliśmy je też w sesje konwentowe, opublikowane przygody i dodatki.
Dla pierwszego Dziedzictwa Imperium były to przede wszystkim konflikt między starym a nowym porządkiem oraz starcie między ludźmi a nieludzkimi i nadprzyrodzonymi zagrożeniami.
Dla drugiej edycji, Dworów Końca Świata najważniejszymi wątkami przewodnimi była walka o rozmaicie rozumianą władzę oraz konflikt między osobami dążącymi do rozpadu oraz odrodzenia Imperium.

Trzecia edycja oczywiście też będzie miała tego typu tematy. Jak zwykle napiszemy w podręczniku jak korzystać z wątków przewodnich i wprowadzimy je na rozgrywki konwentowe. Spodziewajcie się więc opowieści o budowaniu własnego dziedzictwa, konflikcie między dążeniami do jednością a budowaniem podziałów oraz sporze między tradycją a nowoczesnością - oraz kilku innych. Myślę, że będziemy się z nimi dobrze bawić.


No i najważniejsze: Dwory Końca Świata: DI 3 ed. zostały ufundowane! Walczymy o odblokowanie kolejnych progów i celów społecznościowych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz