czwartek, 17 marca 2016

Baron Gustaw w dwóch odsłonach

Baron Are jest od początku naszego projektu jedną z postaci kluczowych. Dlatego dziś poprosiłbym Was o porównanie jego opisów z dwóch podręczników. Na temat Analitha dostaliśmy trochę za mało informacji. Dzięki temu zestawieniu chcemy się dowiedzieć więcej. A od przyszłego tygodnia wracamy do normalnych aktualizacji.

Gustaw Are

Dziedzictwo Imperium

Krótko a konkretnie: Od piętnastu lat nieprzerwanie rządzi swym Rodem. Jest inteligentny, mądry i bardzo potężny. Dużo czasu spędza ostatnio w Kaplas. Wielu wierzy, że chce zostać Imperatorem na miejsce Alberta Lleni. Niemal nikt nie wie jednak, dlaczego. Prawda jest taka, że Gustaw wcale tego nie chce. On tylko potrzebuje. Za Ścianą została jego żona i dzieci. Trzy lata temu pewien adept potwierdził, że da się przedostać przez Góry Zmierzchu i dotrzeć do reszty naszego świata. Ale zorganizowanie takiej wyprawy wymaga ogromnej mocy magicznej i potężnych środków. W zasadzie wszystkiego, czym dysponuje współczesne Collegium Magicum. A Regalitom en masse rozkazywać może tylko Imperator.
Wygląd: Postawny mężczyzna o budowie prawdziwego Bjorninga. Jego bujną brodę zaczynają pokrywać siwe włosy, ale baron się z tym nie kryje. Podobnie jak z lekką nadwagą. Nosi się prosto, w barwach swego Rodu. Jest w nim coś, co przyciąga uwagę.
Odgrywanie: Działaj zdecydowanie. Mówi mało, prostymi zdaniami, ale trafiaj w sedno. Gdy oddajesz się swym planom, rób to z pasją. Starzejesz się, ale jesteś pełen energii. Niech Gracze wiedzą, że spotykają się z kimś wyjątkowym.
Błogosławieństwa:                            
Zdecydowany                          
Przenikliwy                                

Przywary:
Poczucie straty
Nazbyt ostrożny

Dwory Końca Świata

Motto: Zwycięstwo jest kwestią czasu i zaangażowania.
Trzy ważne informacje:
Wybitny wojskowy, wytrawny polityk i człowiek wielkiej siły woli. Diademu Imperatora
potrzebuje do realizacji swych planów – chce zebrać siły ludzi by zniszczyć Góry Zmierzchu
i poznać prawdę o losie swojej żony i dzieci. To największy władca Biora od setek lat, choć panowanie zawdzięcza złamaniu rozkazów własnego brata.
Wrażenie: potężny, dominujący, chmurny, ogromny, silny, bystry, mądry, onieśmielający
Słabość: Gustaw jest od 15 lat dyktatorem Biora i wiek zaczyna mu ciążyć. W jego własnym państwie
rośnie opozycja. Nazywają go tyranem, dyktatorem.
Mówią, że depcze republikańskie cnoty. Mają rację.
Baronowi Are kończy się czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz