czwartek, 10 marca 2016

Analith dwa razy

W naszych dotychczasowych publikacjach opisywaliśmy BNów na kilka różnych sposobów. Dwa podejścia były dominujące. Pierwsze zastosowaliśmy w klasycznym Dziedzictwie Imperium, drugie w Dworach Końca Świata. Na przykładzie opisanego w obydwu podręcznikach Hermana Analitha chcemy się dowiedzieć, które podejście bardziej się Wam podoba.

Chcielibyśmy w najbliższym czasie dostarczyć Wam trochę opisów BNów z różnych stron Imperium. W związku z tym chcieliśmy zapytać, która wersja ich przedstawiania wydaje się Wam lepsza. A może chcielibyście połączyć elementy z obydwu podejść. Dajcie znać w komentarzach!

Herman Analith

Dziedzictwo Imperium


Krótko a konkretnie: Niespełna czterdziestoletni najpotężniejszy człowiek świata. To on rządzi. On podejmuje wszystkie decyzje. A jednocześnie jest gotów porozmawiać z każdym interesantem w „imieniu Imperatora”. Wielu uważa, że powinien panować. Ale Herman miesiąc temu obudził się kaszląc krwią. Medycy twierdzą, że choroba, na którą zapadł, da się wyleczyć. Kłamią i regent to wie. Czuje, że umiera. Powoli radzi sobie z szokiem. Robi wszystko, by nikt się o jego słabości nie dowiedział. Medycy już nie żyją.
Wygląd: Wysoki mężczyzna. Jego czarne włosy zaczyna powoli przyprószać siwizna, ale przy użyciu farby utrzymuje je w dobrym stanie. Ubiera się w czerń. Nosi rękawiczki. Jest szczupły, choć nie chudy. Jego twarz budzi zaufanie szlachetnymi rysami. Gdy jest zły mruży oczy tak, że wygląda jak kot.
Odgrywanie: Mów cicho, spokojnie. Gdy ktoś Ci się naraża, lekko się uśmiechaj. Gdy trzeba, bądź zdecydowany. Musi być wiadomo, kto rządzi Imperium.
Błogosławieństwa:
Przenikliwy                           
Inteligentny                           
Przywary:
Ambitny
Skrywana Choroba


Dwory Końca Świata

Motto: Polityka to targi żebraków. Każdemu czegoś brakuje i każdemu zawsze mało.
Trzy ważne informacje: To rzeczywisty władca Imperium, sprytny intrygant, wytrawny negocjator, regent zarządzający administracją Kaplas. Jest człowiekiem bez skrupułów i jeśli coś może zbliżyć go do realizacji planów, uczyni to niezależnie od kosztów. Wierzy głęboko w konieczność dominacji Stolicy nad Rodami.
Wrażenie: spokojny, opanowany, czarnowłosy, choć z nutką siwizny, pewny siebie, odziany w czerń
Słabość: Herman Analith umiera. Miesiąc temu obudził się, kaszląc krwią. Medycy stwierdzili, że choroba, na którą zapadł, da się wyleczyć. Kłamali i regent o tym wie. Dlatego już nie żyją. Zostało mu mało czasu, a ma wiele rzeczy do zrobienia i decyzji do podjęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz