wtorek, 2 lutego 2016

Gramy dwornie, czyli sesje na ZjAvie

W tym roku ZjAva rozpuściła nas łatwo dostępnymi informacjami o wszystkim, co się wydarzy na konwencie, ale dla porządku przedstawimy Wam poniżej listę naszych sesji. Bezczelnie skorzystamy z formatu zaproponowanego przez organizatorów z konwentu (z pewnymi zmianami), za to ułożymy je chronologicznie.

A w czwartek dostaniecie pdf z planem naszych atrakcji i konkrety na temat konkursu.Nasze sesje:Ona
Mistrz Gry: Jakub Zapała
Termin:  Sobota 10:00
Czas trwania: 4h
Liczba graczy: 4
Opis: To przyszło nagle. Ona zniknęła z Waszego życia. Dla każdego z Was była niezwykle ważna. Wydawało się, że nic tego nie zmieni. Ale teraz jej nie ma. Wy zaś musicie poradzić sobie z tym, co to oznacza.

Obsługiwałem lajonickiego króla
Mistrz Gry: Rafał Pośnik
Termin: Sobota 12:00
Czas trwania: 4h
Liczba graczy: 5
Opis: Laion miało tylko jednego króla. On nie żyje od wieków.
Na rozdrożach historii sięgamy po szaleńcze metody i rozwiązania. Gdyby jeden człowiek mógł ocalić Imperium... Człowiek, z którym właśnie jecie kolację, człowiek, który do wielkich czynów potrzebuje jedynie odrobiny perswazji, człowiek, który jest księciem. Mógłby stać się królem, którego tak bardzo potrzebuje Laion.
Niektóre czasy potrzebują ludzi odważnych. Historię piszą zwycięzcy. Wystarczy jeden wieczór, by zmienić oblicze Imperium.

Pośród cieni
Mistrz Gry: Jakub Zapała
Termin: Sobota 15:00
Czas trwania: 4
Liczba graczy: 3
Opis: Hrabia de Loratelle został zamordowany. Był dobrym panem, wspaniałym patronem, wiernym przyjacielem. Dla Was osobą bliską. Teraz zaś nie żyje. Umarł w kałuży własnej krwi na schodach przed Palazzo Vattino. Nikt nie zdołał go uratować.
Tożsamość mordercy poznaliście kilka minut temu. Szanując lajonickie zwyczaje, pojawił się na pogrzebie hrabiego, podszedł dumnie do jego trumny i na chwilę zsunął maskę odsłaniając twarz. To Vittorio Marinetti di Saphiro, świetny szermierz i człowiek ustosunkowany. Otaczają go groźni poplecznicy, gotowi oddać za niego życie. On sam znany jest jako okrutny mistrz szpady, prawdziwa maszyna do zabijania.
Hrabiego de Loratelle nie można pomścić zwykłymi metodami. Honor jednak tego wymaga. Trzeba użyć sposobów z szarej strefy. Zanurzyć się w najciemniejsze zakątki Imperium. Stać się jednością z jego cieniami. Porzucić honor, by zadośćuczynić honorowi. Tylko wtedy uda się zabić Marinettiego i pomścić hrabiego de Loratelle.


Terminując u Mistrza Dantego
Mistrz Gry: Rafał Pośnik
Termin: Sobota 16:00
Czas trwania: 4h
Liczba graczy: 4
Opis: Magowie to potężne istoty. Każdy adept sztuki musi przejść termin… A magowie wykorzystują studentów do różnych celów. Rzadko płacą. Dante tymczasem założył firmę, która zajmuje się przemieszczaniem dóbr z miejsca na miejsce. Wszelkich dóbr, we wszelkie miejsca. Również w obręby murów uniwersytetu. Życie z mistrzem Dantem nie należy do łatwych, ale na pewno nie jest nudne. Nie wtedy, gdy słyszysz dźwięk gwizdków gwardii tuż za swoimi plecami.


Jaśmin
Mistrz Gry: Jakub Zapała
Termin: Niedziela 10:00
Czas trwania: 4h
Liczba graczy: 4
Opis: Feres było kiedyś jednym z wielu miasteczek na ziemiach Imperium. Życie toczyło się tu leniwie, w rytmie wyznaczanym przez jarmarki i odwiedziny hrabiego. Ostatnio wszystko się zmieniło. Odwiedzający Feres podróżni widzą przede wszystkim rosnące wszędzie jaśminy. Zapach odurza, a ich pojawienie się owiane jest aurą tajemnicy. Po latach wracacie do tego miasta, z którym wiążą się liczne wspomnienia. Dowiecie się, czemu się tak zmieniło, czy zatoniecie w sennej atmosferze miasta wypełnionego słodkim zapachem kwiatów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz