czwartek, 16 kwietnia 2015

Powrót do GospodyOstatnie lata nie były łaskawe dla Montsegur. Południe księstwa musiało się zmagać z goblińską ordą i chłopskim powstaniem. Na północy coraz głośniej mówiło się o tym, że polityka księcia Zygmunta zawiodła. Wojna domowa w Combrai, śmierć księżniczki Anny a w końcu porażka w wyścigu po diadem imperatorski podważyły stabilność władzy. Wokół stolicy możni  arystokraci zaczęli krążyć jak kruki wyczuwające padlinę jeszcze nim opuści ją życie. W końcu gra nerwów się skończyła. Książę został zamordowany a władzę przejęli magnaci.

Dziś Montsegur rozpadło się na trzy części. Północą rządzą butni arystokraci zebrani wokół potężnej rodziny de Caro, która osadziła na tronie własnego pretendenta. Bogate hrabstwo Fenemille znalazło się pod wpływami Biora i dryfuje w kierunku stania się częścią Ligi Północnej. Na południu bratankowie księcia Zygmunta próbują zebrać swoich stronników. Książę Chrom gromadzi armię w swej twierdzy w Kuyper. Jego brat stara się pozyskać kupców i szlachtę z Czterech Miast, by za ich pieniądze prowadzić wojnę przeciw północy. Nikt nie wie, po czyjej stronie stanie familia de Luca, najbardziej wpływowa linia południa Montsegur.

Zwykłym ludziom nie żyło się w ostatnich czasach łatwo. Bunty i przewroty nie służą ani podróżom ani interesom. Większość z Was od lat nie odwiedzała tej gospody, położonej dziś na granicy między Zachodem, Północą i Południem. Wiele się tu zmieniło. Pytanie, czy jesteście gotowi dowiedzieć się, jak wiele? Może wolicie tylko siąść przy ogniu z kubkiem lub kielichem? A może starczą Wam plotki, legendy i opowieści przyjezdnych? To zależy już tylko od Was.

Oto tło dla zbliżającego się larpa na 1 maja. Wydarzenia na nim będą miały miejsce w 18 roku po Końca Świata. Będziemy obficie korzystać z tego, co wypracowaliście na dotychczasowych naszych imprezach. Jak część z Was zauważyła szczególnie dużo czerpiemy z Ordine Successionis.

Na Facebooku znajdziecie informacje o postępach w przygotowaniach i ankietę tyczącą się imprezy. Na razie większość zainteresowanych wybiera się na sesję oraz larpa nastawionego na immersję - więc te aspekty mamy zamiar rozwijać. Możecie też do nas pisać w komentarzach.
To tu, na blogu, pojawią się informacje o tworzeniu postaci i zasadach. Do końca przyszłego tygodnia wszystko będzie jasne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz