czwartek, 30 czerwca 2022

Stronnictwa Imperium Lwów: rozdział I

W ramach naszej nowe kampanii konwentowej dokonania Waszych Bohaterów będą wspierać działania lub krzyżować plany potężnych stronnictw tego świata. Po każdym evencie będziemy podawać podsumowanie w postaci punktów, które zdobyły poszczególne fakcie. Każde uzbierane 5 punktów oznaczać będzie, że organizacja wprowadzi w życie kolejny etap swoich planów. Od Was więc zależeć będzie nie tylko ich powodzenie, ale też dynamika całej kampanii!

Czym są Stronnictwa 

O przyszłości Imperium Lainów decydować chcą nie tylko wybitne jednostki, ale przede wszystkim sprzysiężenia i organizacje. Oczywiście prym będą wiodły Frakcje Waszych Bohaterów, ale kilka potężnych Stronnictw będzie starała się przeciągnąć Wasze postaci na swoją stronę. Będą to spiski obejmujące całe Rody, dwory ambitnych książąt, handlowe kompanie czy zbuntowane prowincje. Większość Stronnictw jest bliska zostania samodzielnymi Rodami i jeśli sprawy potoczą się w odpowiedni sposób, mogą sięgnąć po niepodległość.

Trzy Stronnictwa będą miały szczególne znaczenie w pierwszym rozdziale kampanii, który odbędzie się na Bazyliszku:

 

Dwór Czarnego Lwa

Louis Chrom de Laion, książę Segur, jest obecnie drugim po imperatorze najpotężniejszym ludzkim władcą. Słynie jako mistrz wojennej taktyki, który swój tron odebrał licznym uzurpatorom, Jego ambicje były jednak dotąd ograniczane przez nieufnego wobec jego intencji Ethana Laine. Zaginięcie imperatora otwiera przed nim liczne nowe możliwości. Kto się do niego przyłączy, ma szansę pisać historię razem z nim. Kto stanie na jego drodze, zostanie najpewniej zmieciony przez przez wichry zmian. Tylko czy przyszłość, którą szykuje Czarny Lew, jest aby na pewno świetlana?


Ludy Elena

W każdym konflikcie są przegrani, a w Wojnach Zjednoczenie, które wyniosły na tron Ethan a Laine, ten wątpliwy zaszczyt przypadł Ludom Elena - Elenitom i Kaplasczykom. Przez dwie dekady lizały one rany i dziś znowu rosną w siłę, W zniknięciu imperatora te dwa pokrewne Rody, żyjące po dwóch stronach gór oddzielających Południe od Północy, dostrzegły szanse dla siebie. Jedni myślą o zemście, inni tylko o odzyskaniu kontroli nad swoim losem. Rodzi się potężny spisek, który ma przywrócić im należne miejsce w Imperium Lainów. Jednak w każdym konflikcie są przegrani i jeśli Ludy Elena mają zwyciężyć, odbędzie się to czyimś kosztem.

Wschodnioimperialna Kompania Handlowa

Od czterdziestu lat ta spółka, założona przez grupkę przyjaciół z różnych Rodów, rosła w siłę i bogactwo. Dziś dysponuje majątkiem zawstydzającym książąt, posiadłościami w licznych krainach Imperium Lainów i koloniami poza jego granicami. Od lat starała się ona zdobyć imperatorską łaskę, ale zawsze coś stawało jej na drodze. Teraz, gdy Ethan Laine zaginął, może spróbować swoich sił na dworach jego dzieci - i potencjalnego następcy. Czy jednak kupiecka kompania powinna mieć prawo do stania się nowym Rodem?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz