piątek, 24 czerwca 2022

Dwory Końca Świata na Bazyliszku 2022

Serdecznie zapraszamy na nasze sesje na konwencie Bazyliszek, który odpędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 r. w Warszawie!


"Wieczór w Terluve" [sesja w ramach Kampanii konwentowej] - Piątek 17:00-21:30 (stół 7) Aleksandr Romaniuk

Opis: Piękny port w Terluve jest stolica niewielkiego, ale urokliwego, księstwa Estuaire. Mówi się, że to wspaniałe miejsce do zawierania lukratywnych kontraktów. Spokojne nuetralne miasto, w którym przecinają się szlaki handlowe i interesy okolicznych mocarstw. Powiada się też, że upatrzyli je sobie agenci niezliczonych wywiadów i szpiegowskich siatek. Tutaj przekazuje się tajne informacje, urządza potajemne spotkania i załatwia ciemne sprawki. Wy jednak przybyliście tu, by po kilku latach rozłąki spotkać się przy winie i przyjemnej kolacji. Nie wiecie jeszcze, że Fortuna ma co do Was zupełnie inne plany. 

"Pieniądze, w końcu, to nie wszystko" [sesja w ramach Kampanii konwentowej] - Sobota 11:00-14:30 (stół 7) Jakub Zapała

Opis: Dobrze mieć wysoko urodzonych znajomych, a Wy macie szczęście nazywać Jeana Fillipa de Laion, tytularnego księcia Fournier, swym przyjacielem. To człowiek lubiany na imperatorskim tronie, choć nie jest on władcą, a jedynie dziedzicem linii, która dawno utraciła swe ziemie. Dziś w dodatku bierze ślub z piękną panną, a Wy jesteście gośćmi honorowymi. Wszystko wydawało się układać, jak w bajce, aż do chwili, gdy wczorajszego wieczora Jean Filippe nie zwierzył Wam się przy kielichu ze swojego wielkiego problemu. Będzie potrzebował Waszej rady, musi podjąć ważną decyzję. Jak sam powiedział: „nie na moją to głowę”.

"The Imperial Shrimp Problem" - Sobota 14:30-18:00 (stół 7) Jakub Zapała

Opis: Your ship entered a small port on a remote island of Rator. You need fresh water and to make some repairs after a storm last night. The stay must be short – a shipment of shrimps for the court in Anburg cannot wait! But as you go through the town, you see an excited crowd gathering at the town square. The local governor announces a survivor who claims he travelled on a lost imperial ship has been washed on the shore! Every vessel will now be commissioned to search for the castaways. That includes your fair boat. Nobody cares for the shrimps or even if the survivor tells the truth. You’d better do something, or you lose a lot of money!

"Женились раз медведь и львица..." - Sobota 18:00-21:30 (stół 3) Aleksandr Romaniuk

Opis: Семья Гончих Бьора и семья Беллеконт известны своей кровной враждой. Дуэли, саботаж и сражения сопровождали их последние 20 лет. Только теперь, когда обе семьи обескровлены, они задумались о перемирии. Закрепить их договор должна свадьба между наследниками семей - Герардом Гончей Бьора и Эйлен Беллеконт. Вас пригласили в качестве медиаторов. Губернатор лично просил вас сделать всё возможное, чтобы пожар мести не разгорелся вновь. Ведь достаточно одной спички...

"Przypadkowe spotkanie" [sesja w ramach Kampanii konwentowej] - Sobota 18:00-21:30 (stół 7) Jakub Zapała

Opis: Co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Przybyliście do Seuile niedawno, jest ładny, choć nieco chłodny, letni wieczór. Zza rogu ulicy wybiega piękna czarnowłosa kobieta. W jej oczach widzicie przerażenie. Przypada do Was. W dłoniach ściska nabity pistolet. Tuż za nią pojawia się sześciu mężczyzn w bogatych strojach. Mają dobytą broń. „Wydajcie nam ją, a nikomu nie stanie się krzywda” – krzyczy ich przywódca. Spoglądacie na dziewczynę. Widzicie w jej oczach niemą prośbę.

"Dwie damy" [sesja w ramach Kampanii konwentowej] - Niedziela 11:00-14:30 (stół 7) Jakub Zapała

Opis: Wielkie gratulacje, jeden spośród Was będzie się żenić! No, może jeszcze nie teraz – ale rodzina urządza bal, na którym będzie mógł poznać dwie damy, które wybrali swaci. Pozostali, jako przyjaciele przyszłego pana młodego, zostali poproszeni o wybadanie dwóch kandydatek na żonę. Od razu widzicie, że obydwie to piękne czarnowłose kobiety. Są też dobrze urodzone, bogate i pełne wdzięku. Panna Giovanna ma ciemną karnację, piękny śmiech i oczy czarne jak węgle. Panna Joana jest skórę ma białą, jak śniegi Północy, świetnie tańczy i choć jest milcząca, w jej oczach można dostrzec ogień. Pozory mogą jednak mylić, więc warto przyjrzeć się im bliżej.

"W Tajnej Służbie jego Arcykapłańskiej Mości"[sesja w ramach Kampanii konwentowej - Niedziela 11:00-14:30 (stół 11) Aleksandr Romaniuk

Opis: To będzie ostatnia komórka La Cosa działająca jeszcze w Kaplas. Ta mafijna organizacja p0rzez lata zatruwała ludzkie serca i umysły. Składali się na nią buntownicy przeciwko władzy Lwich Imperatorów, szpiedzy i skrytobójcy o najczarniejszych duszach. Od dwóch dekad odrzucali oni władzę Arcykapłana nad miastem i całym, utworzonym z imperatorskiej łaski, Pontyficum. Mordowali urzędników i kapłanów, Uwodzili pobożnych ludzi, by potem ich szantażować. Urządzali spiski i zamachy. Teraz, nareszcie, będzie można zdusić tę organizację i pozbyć się jej najbardziej doświadczonych bojowników. Jednak nawet Wy, agenci na służbie Arcykapłana, nie możecie łatwo wejść na tereny Uniwersytetu Eleńskiego. Tym bardziej nie wtargniecie tam zbrojnie. Starożytne przywileje dają uczelni autonomię, czynią z miasteczka akademickiego niemalże udzielną krainę. Rektor z pewnością nie zgodziłby się na wtargnięcie tam i rozlew krwi w świętych murach jego akademii. Ale Wy macie plan…

"Przebudzenie Lwa" [sesja w ramach Kampanii konwentowej] - Niedziela 14:30-18:00 (stół 7) Jan Frąckowiak

Opis: Obudzili Was posłańcy od Veronique, żony Martina, Waszego przyjaciela. Zaniepokojona kobieta ze łzami w oczach poprosiła Was o pomoc. Jej mąż nie wrócił do domu po swojej porannej wizycie na zamku Jego Książęcej Mości. Nie przesłał żadnego listu ani sługi. Nikt ze znajomych, wliczając Was, go nie widział po tym, jak Martin wszedł na prywatną audiencję wczoraj w południe. Zdarzyło się już, że ludzie, którzy zdenerwowali czymś księcia, znikali bez śladu lub musieli pośpiesznie opuszczać krainę. Jednak Martin był zaufanym księcia, służył w jego gwardii i wykonywał dla niego delikatne misje. Dlatego Wasze myśli krążą raczej wokół przeszukania stołecznych karczm, a jest ich wiele, niż w pobliskiej rzece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz