poniedziałek, 21 czerwca 2021

Trzecia Wyprawa na Dwory Końca Swiata!

 Zapraszamy na event online 23-26 kwietnia 2021 r. na naszym DiscordzieZapraszamy na trzeci z naszych comiesięcznych otwartych eventów online. Będziecie mogli wziąć udział w opowieści o jednym z nowych regionów naszego świata, podbitej przez Imperium Lainów prowincji Starej Ultici, zwanej przez nowych panów hrabstwem Espoir. Współpracując z wieloma z działających na tych ziemiach frakcji będziecie decydować o losach prowincji. Tym razem w prowincji wybuchł bunt i gra będzie się toczyć o najwyższe stawki!

A jeżeli nie chcecie od razu angażować się w polityczne historie, równolegle będą się toczyły niezwiązane z tym opowieści w rozmaitych zakątkach Stworzenia – i poza nim! Od powieści awanturniczych po wielkie odkrycia geograficzne: renesansowe fantasy stanie przed Wami otworem!

Link do zapisów na sesje

Plan trzeciej Wyprawy na Dwory Końca Świata 

(26-27 czerwca 2021 r.)

Sobota 11:00

Otwarcie wydarzenia i wprowadzenie do Dworów Końca Świata

Sobota 12:00

Wina hrabiny

Na dwór imperatorski przybyła lady Melanie de Availesse-Tronc, dotychczasowa hrabina Espoir. Jej małżonek zmarł w tajemniczych okolicznościach. Pod jej rządami w prowincji doszło do szeregu zamachów na dygnitarzy znanych w całym Imperium Lainów, a następnie do buntu. Powstańcom marzy się utopienie całej Północy we krwi. Eks-hrabina ma czelność błagać o pomoc w odzyskaniu władzy. Przedstawia listy. Twierdzi, że obmyśliła plany. Co ważniejsze jednak: ma potężnych wrogów. Ci nie mają wątpliwości – jest winna. Czego i jak poważna jest jej przewina, to już sprawa, którą pomożecie ustalić.

Sobota 16:00

Czarne chmury

Na prowincję dotarła wieść o buncie możnych w stolicy hrabstwa. Mówi się tam o wyzwoleniu, królach-kapłanach, zrzucenia jarzma najeźdźcy, złotej wolności. Dla zwykłych mieszkańców okolic Espoir, czy jak wolą buntownicy, Starej Ultici, sprawa nie wydaje się tak prosta. Dolores de Brilhar spędziła ostatnie dni na objeżdżaniu majątków i osad w całej prowincji i udało jej się ściągnąć na wiec ludzi cieszących się poważaniem: kupców, wioskowych starszych i sołtysów, drobną szlachtę, nawet nieludzi. Wspólnie będą radzić, co zrobić z czarnymi chmurami, które zawisły nad przyszłością hrabstwa.

Sobota 20:00

Zaufanie (sesja luźna)

Ta historia skupiona będzie wokół powiązań między Bohaterami i ludźmi, którym zdecydowali się zaufać. Czasy mamy w końcu niespokojne. Postaramy się Wam pokazać, jak ten system pozwala budować opowieści na relacjach między postaciami. Możliwe też, że zebrana grupa pociągnie tę przygodę w zupełnie niespodziewanym kierunku…

Niedziela 12:00

Bunt I

Skończył się czas rozważań, podchodów i przygotowań. Teraz trzeba będzie odsłonić karty. Buntownicy igrają z ogniem. Jeśli będą działać rozważnie i pokonają dzielące ich różnice, może uda im się osiągnąć sukces. Jednak jeden najmniejszy błąd może sprowadzić na wszystkich zgubę. Espoir wypowiedziało posłuszeństwo urzędnikom imperatora. Ludzie tracili głowy za mniejsze przewiny.

Niedziela 18:00

Bunt II

Nadeszła godzina rozliczeń. Nie da się opowiedzieć historii o przebiegu powstania w Espoir na jednej sesji. Zbyt wiele twarzy przewija się w tej historii i zbyt wiele wątków. Na tym drugim spotkaniu przekonamy się nareszcie, w jakim kierunku potoczą się losy prowincji. Kto zostanie bohaterem, a kogo kroniki opisywać będą jako łotra? To tylko czas powie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz